Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У ХОВА розказали, чому напередодні наступу росіян на Харківщині були розкидані "зуби дракона"

Фото: DeepState
Захисні тетраедри на узбіччі дороги були зафіксовані у Липцях.

Олег Синєгубов назвав розкидані "зуби дракона" залишками, які планували встановити пізніше.

Увечері 14 травня аналітичний канал DeepState опублікував фото з околиць села Липці у Харківському районі. На них видно, що "зуби дракона" звалені на узбіччі у великій кількості, а не встановлені вздовж лінії оборони. Аналітики каналу із посиланням на військових кажуть, що загородження у такому стані з літа 2023 року.

"На даних світлинах — околиці Липців та подарунок від українських платників податків для ворога. Зі слів бійців, дані загородження лежать без діла з літа 2023 року. Не будемо робити висновків, нехай їх зробить комісія, яка розглядатиме добросовісність підрядників, які зводили оборонні споруди, і відповідальних осіб, які мали здійснювати контроль", — зазначили у Telegram-каналі DeepState.

За добу на ці повідомлення відреагував начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Він розповів, що в області "зуби дракона" встановлюють у 2023 та у 2024 роках. За його словами, завдання від військових на минулий рік повністю виконані. Частина робіт перейшла на 2024 рік, проте по деяких напрямках роботи призупинили через обстріли. Їх відновлять за можливості (імовірно, йдеться не про Липці, адже обстрілів тут не було до травня 2024 року). Загородження на фото у DeepState Синєгубов називає залишками матеріалів.

"На фото, що розповсюджують в мережах, зображені залишки матеріалів, які на прохання однієї з бригад вивіз підрядник для подальшого встановлення. Важливо: ті залишки — це 0,4% від загальної виконаної роботи з огороджень такого типу. Тобто це далеко не стратегічна кількість тетраедрів, яка б "за словами деяких блогерів" могла б взагалі теоретично вплинути на хід бойових дій. Розповсюдження такої дезінформації дискредитує військових та виконавців усіх оборонних робіт", — зазначив Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, станом на 13:30 15 травня на Харківському напрямку зафіксували три бойових зіткнення. Російські окупанти роблять спроби атакувати позиції української армії у напрямку села Липці (з боку захоплених Лук'янців).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.