Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові знову можна замовити безкоштовне таксі для людей з інвалідністю

Фото: департамент соцполітики Харківської міськради
Відновлена послуга "Інватаксі".

Людям з інвалідністю дають шість поїздок на місяць.

У понеділок 21 серпня у Харкові відновили безкоштовну соціальну послугу "Інватаксі". Її можуть отримати люди з інвалідністю I і II груп, які мають ураження опорно-рухового апарату, пересуваються на колісних кріслах та стоять на обліку в управлінні з соціальних питань департаменту соцполітики Харківської міськради.

"З урахуванням дії воєнного стану внаслідок широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України скористатися транспортною послугою можна в межах міста Харкова до медичних, соціальних та реабілітаційних закладів, адміністративних установ, ж/д та автовокзалів міста", — пояснили у департаменті соцполітики.

Послугу "Інватаксі" надають безкоштовно. Людей перевозять спеціалізовані автівки, які мають підйомники. Машини під'їжджають під під'їзд будинку та довозять пасажирів до місця призначення. Кожному пасажиру надається до шести транспортних послуг на місяць (від одного об'єкта до іншого без додаткових заїздів).

Поїздки, що не були використані упродовж місяця, не будуть переносити на наступний місяць або передавати іншим клієнтам. 

Охочі скористатися послугою повинні подати заявку не менше ніж за дві доби до поїздки. Зробити це можна за номером телефону: 067-572-31-05 (щоденно, крім вихідних, з 9:00 до 15:00, із 12:00 до 12:45 — перерва). Екстрені заявки приймають за наявності вільного часу у графіку або у разі збігу з іншими маршрутами.

"Клієнту необхідно очікувати замовлений автомобіль в призначений час на вулиці в зазначеному місці. В обов’язки водія не входить надання допомоги клієнту при пересуванні по вулиці і в будівлях. Клієнту надається можливість перевозити вантаж вагою не більше 20 кг і габаритами не більше 50х50х50 см. При необхідності клієнта можуть супроводжувати не більше 2-х асистентів", — розповіли у департаменті.

Якщо клієнт "Інватаксі" ще не зареєстрований, то потрібно подати заяву та документи. Окрім того, з собою потрібно мати оригінали документів. Клієнтів реєструють по вулиці Валентинівській, 23-Г (кабінет №51, прийомним днем є вівторок). Перелік документів:

  • копія паспорта заявника,
  • копія довідки щодо присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника,
  • довідки МСЕК (медичного висновку для дітей з інвалідністю);
  • копія індивідуальної програми реабілітації.

Як писав KHARKIV Today, деяким харків'янам збільшили пільги на оплату комуналки. Знижки отримають сім'ї, де є діти з інвалідністю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.