Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові Зеленський звернувся до світових лідерів

Скрин відео
Президент записав відео на місці влучання росіян у друкарню.

Володимир Зеленський звернувся до світових лідерів із закликом взяти участь у Самиті миру, що відбудеться у Швейцарії у середині червня.

Президент повідомив, що Росія далі готується до наступу і збирає ще одне угруповання військ за 90 км від Харкова.

"Буквально зараз, цими днями, ми захищаємося за 60 км на північний схід від цього місця, від чергової спроби російського наступу. Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 км звідси на північний захід – біля нашого кордону збирається ще одне угрупування військ. Той, хто все це робить, не хоче миру", — сказав Зеленський.

Харків розташований поблизу кордону з Росією, яка щодня обстрілює місто, підкреслив Президент.

"Що це означає для Харкова? Третій рік постійного терору, понад мільйон людей у цьому місті. І щодня, і щоночі російська армія обстрілює місто, найбільше – ракетами С-300. Це ракети для протиповітряної оборони, які використовуються росією для терору на землі. Немає зараз у Харкові жодного району міста та жодної вулиці, які не постраждали б від такого постійного знущання. Тепер Росія додала удари керованими авіабомбами. Російська авіація наближається до кордону нашої держави й запускає ці бомби просто по місту. Це зброя невибіркового ураження", — сказав Зеленський.

Звернення Президент записав у друкарні, яку знищили росіяни. В ній загинули семеро людей.

“Для них це задоволення – спалювати. Ми всі знаємо, із ким маємо справу. Росією керують люди, які хочуть зробити нормою спалювати життя, руйнувати міста й села, розділяти народи та стирати національні кордони війною. Немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу”, — наголосив Зеленський.

Зеленський наголосив, що звертається до лідерів світу, які поки осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру. Він додав, що за ним — книжки, спалені ударом російських ракет.

"До президента Байдена, лідера Сполучених Штатів. До президента Сі, лідера Китаю. Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів – згорів так само, як і ці книжки. І сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами. Зусилля світової більшості – це найкраща гарантія виконання зобов’язань. Будь ласка, підтримайте Саміт миру своїм персональним лідерством та участю", — сказав Президент України.

Зеленський відзначив, що Україна має найбільший у світі досвід обману з боку Росії на перемовинах. Обману, який, зокрема, був прикриттям Росії для підготовки цієї війни. І саме тому потрібні глобальні зусилля – Саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обманути.

“Саміт, який покаже, хто у світі дійсно хоче завершити війну, а не просто заявити про припинення вогню, яке буде неодмінно порушене російськими ракетами та артилерією, як це вже відбувалося десятки, десятки разів до цього”, — наголосив президент.

Як писав KHARKIV Today, 23 травня окупанти обстріляли друкарню у Харкові. Загинули семеро людей. Президент побував у Харкові та пообіцяв допомогти відновити зруйновану друкарню.  Володимир Зеленський провів нараду у Харкові та побував на місці російського обстрілу.

25 травня росіяни знову завдали масованих ракетних ударів по Харкову, всього їх було 4. Внаслідок авіаударів по "Епіцентру" та середмістю Харкова загинули понад 10 людей, 68 — постраждали. Родичі здають ДНК, щоби опізнати загиблих. Станом на 13:00 відомо про 14 загиблих. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.