Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові затримали шахраїв, що переказували гроші з чужих банківських карт

Фото: Харьковская областная прокуратура
Підозрювані називалися співробітниками відділу безпеки банку.

П'ятьом членам злочинної організації висунули підозри.

23-річні співмешканці організували діяльність злочинного угрупування, окрім них туди увійшли чоловік і дві жінки. Гроші у людей виманювали по всій Україні. Про це повідомили в Національній поліції.

"Так, наприклад, один із співучасників телефонував користувачам торгівельного інтернет-майданчика, які розміщували оголошення про продаж товарів. Під час розмови фігурант імітував бажання зробити покупку і питав у продавця реквізити для оплати. Також зловмисник відзначав, що гроші за товар надійдуть до продавця в певний час. Далі в зазначений час потерпілому телефонував інший учасник злочинної групи під виглядом співробітника служби безпеки банку і повідомляв, що для зарахування грошей необхідно активувати кредитну картку ", — розповіли поліцейські.

У поліції уточнили, що зловмисники диктували постраждалим реквізити підконтрольних рахунків і видавали їх за коди активації кредитки. Таким чином вони перераховували гроші постраждалих на свої рахунки. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, перевищує мільйон гривень.

Фото: Нацполиция
Фото: Нацполіція

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житель Харківської області збагачувався на коронавірусі

За даними Харківської обласної прокуратури, 30 червня чотирьох зловмисників затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального Кодексу України та провели обшуки у них вдома. Звідти забрали гроші, мобільні телефони, ноутбуки, блокноти, банківські картки, чернетки з особистими записами, сім-карти, пристрій для куріння наркотиків із залишками речовини рослинного походження.

Фото: Харьковская областная прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

П'ятьом членам злочинної організації повідомили про підозру за ч. 1, 2 ст. 255 (створення злочинної організації та участь у ній), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману) Кримінального Кодексу України. Правоохоронці вирішують питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від п'яти до 12 років з конфіскацією майна.

Фото: Харьковская областная прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.