Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові засудили сирійця за фінансування "Талібану"

Чоловік працював підприємцем і проводив зустрічі на "Барабашово".

За грошові перекази сирієць брав 1%.

20 вересня Київський районний суд Харкова виніс вирок підприємцю родом з Сирії з українським громадянством за фінансування тероризму. Обвинувачений пішов на угоду з прокурором. Відповідний документ опублікований в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд встановив, що уродженець Сирії, з 2018 до 2020 року в Харкові, діючи за попередньою змовою групою з іншими людьми, переслідуючи корисливий мотив, організували незаконну систему міжнародних валютних операцій, щоб побічно надавати гроші, з метою їх використання повністю або частково для будь-яких цілей представниками терористичної організації "Талібан".

У вироку зазначено про кілька епізодів грошових переказів, один з них не завершився, оскільки до офісу сирійців прийшли з обшуком.

"10 грудня 2020 року обвинувачений, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншою людиною і іншими невстановленими в даний час людьми, переслідуючи корисливий мотив, продовжуючи здійснювати дії, які охоплювалися їхнім спільним злочинним наміром, спрямованим на фінансування окремого терориста, маючи можливість припинити спільну протиправну діяльність, зустрівся з іншою людиною в раніше обумовленому місці, з метою отримання від останнього грошових коштів для здійснення незаконного міжнародного грошового переказу з Харкова (Україна) у Стамбул (Турецька Республіка) у розмірі 7000 доларів для Amir Ali Chaudry — фахівця з електронних і вибухових пристроїв терористичної організації "Талібан", з метою його фінансування", — йдеться у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ викрила пропагандистів "ХНР"

У вироку повідомляється, що під час зустрічі сирієць свідомо отримав 7100 доларів і взяв відсотки.

"... Обвинувачений взяв плату за здійснення грошового переказу в розмірі 70 доларів (1%) і надав іншій людині решту — 30 доларів, витребував у останнього анкетні дані Amir Ali Chaudry, необхідні для отримання зазначеного грошового переказу в Стамбулі, після чого повідомив іншу людину, що найближчим часом повідомить йому контактні дані (анкетні дані і номер телефону) невстановленої у даний час слідством людини у Стамбулі, яка повинна видати грошові кошти Amir Ali Chaudry", — зазначено у документі.

Згідно з вироком, сирієць не зміг відправити ці гроші, оскільки до нього в офіс прийшли з обшуком.

"10 грудня 2020 року в ході проведення обшуку в Харкові, торговий центр" Барабашово ", торговий дім "Червона річка", офіс ... у обвинуваченого виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 7100 доларів, отримані від іншої людини, які він планував з допомогою незаконної міжнародної валютної операції надати окремому терористові терористичної організації "Талібан" — Amir Ali Chaudry, з метою фінансування його діяльності", — йдеться у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський суд засудив шпигуна "ЛНР" до восьми років в'язниці

У судовому засіданні обвинувачений визнав провину повністю, щиро розкаявся, повністю підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті, підтримав договір про визнання винуватості та просив його затвердити. Суд кваліфікував його дії за: ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму), ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 258-5 КК України (незакінчений замах на фінансування тероризму).

Суд призначив сирійцеві покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права займатися комерційною діяльністю, пов'язаною з переказом грошей в інші країни терміном на два роки. Однак його звільнили від відбування основного покарання з випробувальним терміном на три роки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.