Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові закрився бар із провокаційними назвами напоїв

Фото: "Поза зоною" / Instagram
Бар працював у центрі міста.

Власника бару оштрафували.

У Харкові закрився бар "Поза зоною", де відвідувачам пропонували напої під назвами "Мрія педофіла", "Зґвалтований", "Дешева хвойда" тощо. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, бар був розташований у приміщенні театру опери та балету. У березні цього року користувачі соцмереж засудили такі назви у меню бару, проте власник заявив, що це "гумор". Наприкінці березня біля бару пройшла акція протесту проти сексизму та дискримінації жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримали палія кафе у середмісті Харкова

Омбудсмен Дмитро Лубінець отримав звернення про ознаки дискримінації у меню цього бару та рекламі й відкрив провадження. Листи про роботу бару направив до Міністерства культури та інформаційної політики України, Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області та ГУ Нацполіції Харківщини.

У Мінкульті зазначили, що у рекламі бару дійсно є дискримінація, і вона суперечить меті та роботі театру, завдає збитків його репутації.

Ознаки дискримінації підтвердили й у ГУ Держпродспоживслужби. За це на бар наклали штраф у розмірі 13 600 гривень. Ще один штраф, у сумі 3400 гривень, був за рекламу алкоголю та куріння на сторінці бару "Поза зоною" у соцмережі. Там зображувалися пляшки з алкоголем, при цьому тексту попередження не використовували. Реклама кальяну закликала до дій. 

До бару також прийшли поліцейські. За результатами перевірки вони склали щодо власника бару адмінпротокол за ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі відомо, що бар не працює.

"За інформацією поліції, заклад нині припинив свою діяльність", — розповів Лубінець.

На сторінці бару "Поза зоною" в Instagram зараз зазначено, що він тимчасово не працює.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.