Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вуличні музиканти вийшли на протест (відео)

Конфлікт між вуличними музикантами і мерією набирає обертів.

Музиканти намагаються відстояти своє право грати у харківських парках.

Сьогодні вдень, 28 травня, у Харкові під пам'ятником Тарасу Шевченку, зібралися вуличні музиканти, яким заборонили грати у парках, зокрема і в саду Шевченка. У якості альтернативи в мерії їм запропонували радувати харків'ян творчістю на майданчику біля Оперного театру. Тих, хто намагається грати в саду, охорона просить піти. Офіційна версія заборони — гучні музиканти заважають відпочивати в саду.

"Охорона з великою повагою приходила і казала, що "Терехов наказав вас прибрати"... Терехов почув тільки тих, кому це не подобається. Кому це подобається, він не почув. Досить перетворювати Харків у бандитський Петербург. Ми не порушуємо жодного закону України", — говорить лідер харківської групи Banderas Blues Band Володимир Бандерас.

Ще взимку музикантам дозволили грати тільки на одній алеї саду, потім і зовсім заборонили. Також музикантів не раді бачити і в інших популярних місцях відпочинку: у сквері "Стрілка", у Саржиному яру і парку Горького.

"Нам пропонували каскад. Спочатку сказали, збирайтеся всі біля ХНАТОБу. Ми всім там заважаємо. Там церква, елітне житло ... Там ми набагато більше заважаємо. Коли ми всередині парку, нам взагалі нічого не чути", — розповів музикант

.

Підтримати музикантів прийшла харків'янка Марина. Жінка — шкільний учитель української мови у школі.

"Я неодноразово стикалася з тим, що в парку є музиканти, які створюють настрій. Особливо бандурист. Вони створюють культурний код міста. У нас складається враження, що у місті створюється хоч якесь культурне обличчя ... Не знаю жодного міста, де не звучала б музика. Мені не заважає. Я думаю, потрібно виставити петицію або голосування. І тоді можна буде прийняти рішення. Потрібно знати думку більшості. Можна, наприклад, виділити один день, коли музиканти гратимуть, люди будуть приходити і слухати" , — впевнена Марина.

Друга частина акції розпочнеться о 18:00. Анонсовано концерт, у якому візьмуть участь: Alcogol Ukulele, Папа Карло, Борис Севастьянов, Назар Божинський, Іван Сенін, Артем Полежака, Green Milk Company і інші музиканти.

Організатори також звуть всіх музикантів і поетів, які бажають виступити і запрошують глядачів.

Нагадаємо, 21 травня секретар Харківської міськради Ігор Терехов розповів, що до нього у соцмережі звернулися харків'яни, які просили зробити сад Шевченка тихішим місцем. Він запропонував вуличним музикантам грати на майданчику біля Оперного театру, а також відкрити пішохідну вулицю у центрі міста, де теж зможуть грати вуличні музиканти.

Раніше KHARKIV Today писав, що 24 травня харківський трубач Костянтин Олійник почав грати біля будівлі Харківської міськради. До цього йому заборонили виступати в саду Шевченка. За словами Костянтина Олійника, охоронці саду Шевченка йому погрожували. Трубач розповів, що 23 травня грав біля пам'ятника Тарасу Шевченку і там його оточила охорона саду, яка не давала підходити перехожим.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.