Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вшанували пам'ять загиблих у теракті біля Палацу спорту

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
З моменту трагедії минуло сім років.

На Марші Гідності, що проходив у Харкові у 2015 році, вибухнула закладена терористами міна. Четверо учасників загинули і десяток було поранено.

22 лютого біля каменю на честь загиблих у теракті біля Палацу спорту — Дані Дідіка, Миколи Мельничука, Вадима Рибальченка та Ігоря Толмачова — зібралися харків'яни. Вони виконали Гімн України, потім пройшов молебень, після була хвилина мовчання та покладання квітів.

"Ці хлопці — герої, вони віддали життя за наше з вами право жити у вільній державі та наше право обирати владу, бути людьми, бути гідними", — сказав адвокат сімей загиблих Олег Головков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Теракт біля Палацу спорту. Мін'юст вважає, що Україна нічого не винна сім'ям загиблих

За словами координатора харківського Євромайдану Володимира Чистиліна, якби харків'яни не вийшли до Палацу спорту у 2014 році, те, що відбувається зараз, могло б розпочатися вже тоді.

"На цьому камені дві дати (22 лютого 2014 року та 22 лютого 2015 року) — дві дати російсько-української війни, яка триває вісім років. Перша дата, 22 лютого 2014 року (з'їзд депутатів південного сходу України, на мітинг проти якого вийшли харків'яни), це наша перемога у цій війні. Причому перша перемога України у цій війні.Тут починалася перемога, у Харкові, на цьому історичному місці. Місці, яке потім, через рік, було окроплено кров'ю. Це була наша поразка.І так буває на війні завжди. Є перемоги та є поразки. Але якби 22 лютого 2014 року харків'яни тоді не вийшли — те, що ми переживаємо сьогодні, було б вісім років тому", — повідомив Володимир Чистилін.

До каменю прийшов архітектор Олександр Грешнов, автор ідеї пам'ятника "Колос". Його хочуть встановити на місці каменя.

"Що могло б символізувати життя, яке триває? Було обрано український колос, який символізує так чи інакше всю нашу країну, всю нашу долю і все наше життя. А один колос не здатний стояти, бо їх п'ять, бо п'ятьох уже не так просто скрутити. Розуміючи, що за моєю спиною виростуть ще будинки і, напевно, через два-три роки вони там будуть, тому й висота має бути такою, щоб колос був вищий за них. І на панорамі міста, з будь-якої частини, де б не дивитись, ось це життя, яке росте, на цьому місці, на жаль, воно має зростати як пам'ять", — пояснив архітектор.

Харків'ян попросили підтримати ідею пам'ятника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 36-метровий колос. На місці теракту біля Палацу спорту пропонують поставити пам'ятник

Вшанування загиблих — частина заходів, присвячених Дню патріота, який відзначають у Харкові втретє. Увечері відбудеться концерт. біля намету "Все для перемоги".

Як писав KHARKIV Today, 22 лютого 2015 року колишній беркутівець Володимир Дворніков та двоє його спільників — колишній охоронець Сергій Башликов та безробітний Віктор Тетюцький здійснили теракт біля Палацу спорту, де проходив Марш Гідності. Вони підірвали міну, від уламків якої загинули четверо чоловік: 15-річний Даня Дідік, 18-річний Микола Мельничук, 37-річний Вадим Рибальченко та 52-річний Ігор Толмачов.

28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав винними і засудив до довічного ув'язнення обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова, проте відправив їх на обмін. Наступного дня терористів передали Росії. У вересні 2020 року Дворнікова, Тетюцького та Башликова суд оголосив у розшук.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.