Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові волонтери почали збір коштів для закупівлі концентраторів. Їх передаватимуть хворим на COVID-19

Иллюстративное фото: ХОГА
У Києві та Одесі волонтери рятують сотні життів, передаючи концентратори хворим на коронавірус. У Харкові немає фонду, який би цим займався.

Апарати будуть передавати у тимчасове користування хворим на коронавірус, для яких не вистачає місць у лікарнях.

Благодійний фонд "ВолUA" збирає гроші на покупку концентраторів з продуктивністю кисню десять літрів у хвилину. Волонтерам допомогли з покупкою трьох концентраторів. Щоб оплатити ще один, потрібно зібрати 20 тисяч гривень. На цьому у фонді не збираються зупинятися, оскільки кількість хворих на коронавірус у в Харкові щодня зростає.

Оголосив про збір грошей на покупку концентраторів голова правління "ВолUA" Максим Зеленський. Він написав пост у Facebook про збір грошей. Поки перерахували небагато.

"Київська організація — фонд "Свої", у них взагалі близько тисячі концентраторів в обороті, одесити — благодійний фонд" Корпорація монстрів", теж кілька сотень. Коли щодня [в Харківській області — ред.] захворює 900-1000 чоловік і потребують госпіталізації сотні, ось така кількість концентраторів і потрібна. Пост я вчора ввечері написав (30 березня), до моменту поста було чотири тисячі гривень, зараз я перевірив, вже дев'ять тисяч гривень", — розповів він KHARKIV Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарні переповнені, кисню немає. Чому Харків не закривають на карантин?

Волонтери купують концентратори з продуктивністю кисню десять літрів у хвилину. Зараз ціна на них коливається від 25 до 28 тисяч гривень за штуку. Концентратори з продуктивністю кисню п'ять літрів у хвилину купувати не планують.

"Якщо сатурація [насичення крові киснем — ред.] падає нижче, ніж 94,"п'ятіркою" можна полегшити дихання. Коли падає сатурація, то, грубо кажучи, потоком вдавлювати в легені кисню потрібно більше. Чим більше, тим більша ймовірність, що хоч якусь частину легені, які вражені, передадуть в кров. Ще восени волонтери почали звертати увагу, що "п'ятірки", з практики, взагалі не приносять користі. "Десятка" більш продуктивна для однієї людини, хоча розрахована на два потоки, але направляють в один потік, щоб більше насичувати киснем легені у людини з низькою сатурацією", — пояснив Максим Зеленський.

До передачі концентраторів в користування волонтери ставляться відповідально, щоб не нашкодити людині. Апарат надають тільки за рекомендацією лікаря. Вони попереджають, що кисневий концентратор не замінить повноцінного лікування.

"Концентратор просто так — дати свій телефон, щоб людина подзвонила, даси йому концентратор, він розслабиться і подумає, все, у мене концентратор є, в лікарню не поїду, не буду лікуватися. Це небезпечно, цією допомогою, швидше, ми можемо тільки нашкодити. Тому концентратори використовуються тільки, коли сімейний лікар, з яким наші волонтери співпрацюють, якщо він бачить, що хворих з результатами аналізів, комп'ютерною томографією, потрібно госпіталізувати, але вільних ліжок немає, то він вже звертається до наших волонтерів. Вони приїжджають додому, привозять концентратор і проводять інструктаж  як ним правильно користуватися", — підкреслив голова правління благодійного фонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В "Укрзалізниці" пояснили, чому не провели кисневі траси до своїх лікарень

Після того, як людина одужає, апарат волонтери заберуть, продезінфікують і передаватимуть наступним хворим. Ті, хто може купити концентратор або у кого він є і стоїть без діла, можуть тимчасово передати волонтерам апарат, вони обіцяють повернути його за першої вимоги.

Надіслати гроші на кисневі концентратори можна за реквізитами:

Для юридичних осіб:
Отримувач: Благодійний Фонд "VolUA" (www.volua.org)
Ідентифікаційний код: 39741859,
МФО 351533
IBan: UA843515330000026009052345904 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Призначення платежу: "Благодійний внесок"

Для фізичних осіб:
Номер картки ПриватБанку: 5363 5420 1459 0757 (карта оформлена на ім'я Зеленський М.В.)

      

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.