Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вночі почали перевіряти укриття

Фото: ДСНС у Харківській області
1
Близько 10% перевірених сховищ не відповідають належним умовам.

Станом на ранок 3 червня правоохоронці обстежили 938 укриттів.

Відповідно до актів обстеження 95 укриттів не відповідають необхідним вимогам, — розповіли у поліції Харківської області.

"Для перевірки укриттів створено 84 перевірочні групи загальною чисельністю 400 чоловік. До складу груп увійшли 232 поліцейських, 84 працівника ДСНС та 84 співробітники органів місцевої влади".

Поліція та бійці ДСНС мали пересвідчитись, що укриття готові прийняти людей у разі тривоги та працюють цілодобово. Як розповіли у Харківській міськраді, у місті працюють 2600 укриттів.

"Метою цих оглядів є забезпечення безперешкодного доступу населення до цих укриттів, негайного реагування на скарги громадян з цих питань, проведення додаткового інформування населення про місця для укриття, забезпечення маркування захисних споруд, встановлення покажчиків", — повідомили в управлінні ДСНС у Харківській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знаєте зачинені і неготові укриття в Харкові та області? Куди про це повідомляти

Також комісія перевіряє перелік приміщень, які обліковуються у фонді захисних споруд цивільного захисту. За факти залишення у небезпеці і службову недбалість передбачена кримінальна відповідальність.

Знайти найближчі до себе укриття жителі Харківщини можуть за допомогою інтерактивної мапи за посиланням тут. У разі виявлення зачиненого укриття правоохоронці просять звертатись до Національної поліції за номером "102" та ДСНС за номером "101". 

Нагадаємо, вночі 1 червня Росія завдала удару по Києву. Внаслідок обстрілу Деснянського району загинули троє людей — 9-річна дівчинка і дві жінки. Ще 16 людей постраждали. Очевидці розповіли що люди прибігли до укриття, однак воно було зачинене. Після цього у поліклініці та Київській міській адміністрації провели обшуки, поліція відкрила кримінальне провадження. 

Як писав KHARKIV Today, харківський міський голова Ігор Терехов розповів, що аналогічна проблема із закритими укриттями була й у Харкові. Наразі, за його словами, це питання вирішили. У будинках визначили відповідальних, які мають ключі від укриттів та під час тривоги відкривають їх.

Як писав KHARKIV Today, метрополітен як укриття працюватиме у Харкові цілодобово

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.