Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові відзначають восьму річницю Революції Гідності

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Харків'яни вийшли на акцію під будівлю облдержадміністрації.

21 листопада, День Гідності та Свободи — річниця початку Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Близько 12:00 кілька сотень харків'ян зібралися під облдержадміністрацією, оскільки саме тут розпочався Майдан у Харкові у 2013 році. Біля пам'ятника Шевченку почали збиратися згодом.

Учасники акції заспівали Гімн та "Многая лета", скандували: "Україна — понад усе" та "Хто не скаче, той москаль". Організатори заходу підготували інсталяцію — поставили намет та бочки з написом "ПТН ПНХ".

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

"Ми не маємо права на розчарування у наслідках Революції Гідності, саме тому, що це була революція цінностей, ідеалів, а не інтересів. Не політичний інтерес керував тими хлопцями, які бігли назустріч кулям за цінності, які вони відстоювали", — заявив духовник харківського Євромайдану отець Віктор Маринчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Революція Гідності змінила Харків

Серед учасників був тимчасовий виконувач обов’язків голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун.

"Прагнення Гідності та Свободи — у генах українців. Вся наша історія — це шлях до побудови держави, в основі якої — Гідність і Свобода для кожного з нас.
Ті, хто не зрозумів і не поділяв цінності українських революцій (не лише цих двох Майданів, а й Української Революції 1917-1921 років), навряд чи справді знає, що означають ці слова.
Вільно мислити, вільно висловлюватись, вільно діяти. Бути рівними у суспільстві. Домагатися справедливості. І дуже важливо бути не "населенням", а "громадянами". Українці ніколи не зраджували цим цілям. І саме тому Україна сьогодні така не схожа ні на сусідню Білорусь, ні на сусідню Росію. Ми вільні творити своє майбутнє. І це головне досягнення всіх українських революцій", — повідомив Скакун.

Координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін вважає, що Євромайдан не дав Україні поринути у тиранію.

"Якби ми вісім років тому не вийшли на Майдан, ми б повторили історію з Білоруссю сьогодні. Це була б диктатура, або пішли б тим шляхом, як Донецьк і Крим. Вони точно знають, що таке сьогодні російська тиранія. Наша сьогоднішня акція називається і проходить під девізом: "Революція Гідності триває." Ми вийшли з бочками, наметом. Хтось уже злякався, між іншим, у деяких кабінетах, що це може спалахнути, можуть бути якісь провокації. А я думаю, що владі потрібно боятися не палаючих шин, а наших гарячих сердець. Тієї жертовності, тієї сили духу, цього прагнення свободи та неймовірної мужності та рішучості, які ми виявляли тоді, у 2013-2014 роках", — сказав Чистилін.

Харків'яни хором заспівали пісню "Батько наш — Бандера". Після цього учасники акції пішли до пам'ятника Тарасу Шевченку, там покладуть квіти та заспівають Гімн.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.