Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові відкрили меморіальну дошку Геннадію Кернесу

У входа в Харьковский горсовет висит мемориальная доска Геннадию Кернесу. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Пам'ятний знак висить ліворуч від дверей мерії.

23 серпня у День Харкова біля входу до міськради урочисто відкрили меморіальну дошку Геннадію Кернесу, який був мером міста з 2010 по 2020 рік.

Близько 10 години ранку під стінами міськради на площі Конституції зібралися сотні людей. У перших рядах стояли Оксана Гайсинська, сини і інші близькі родичі покійного мера, на відкритті були чиновники міськради та облдержадміністрації, харків'яни.

Першим узяв слово секретар міськради Ігор Терехов.

"Сьогодні перший день міста, який ми відзначаємо без Геннадія Адольфовича. Ця людина для Харкова зробила найголовніше — він зумів змусити харків'ян полюбити своє місто", — сказав чиновник.

Потім слово надали синові покійного голови Кирилу Кернесу, депутату обласної ради. Він подякував усім, хто брав участь у створенні меморіальної дошки.

"Найважливіша і глибока пам'ять про людину —в нашому серці. Проходячи повз будівлю міськради, люди будуть зупинятися і розглядати елементи дошки, де зображені ті місця, в які Геннадій Кернес вклав душу", — сказав його син.

доска
Ігор Терехов та Кирило Кернес відкривають дошку. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Потім Ігор Терехов і Кирило Кернес разом зняли покривало з меморіальної дошки. Люди, які прийшли на відкриття, поклали квіти до міськради у пам'ять про міського голову.

П'ятий мер Харкова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в клініці "Шаріте" (Берлін). Причиною стали ускладнення після коронавирусу.

Як писав KHARKIV Today, меморіальну дошку Геннадію Кернесу створив скульптор Олександр Рідний. На ній зображений портрет Геннадія Кернеса, сквер "Стрілка", колесо огляду — символ парку Горького, пам'ятник "Летюча Україна" і станція метро "Перемога".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.