"Додати хитринку". Скульптор розповів, як працював над меморіальною дошкою Кернесу
На дошці буде портрет покійного мера, колесо огляду і пам'ятники.
Робота над меморіальною дошкою Геннадію Кернесу добігає кінця. Як повідомив KHARKIV Today автор пам'ятного знака скульптор Олександр Рідний, зараз табличку відливають у бронзі за глиняним ескізом у цеху.
Він почав роботу над меморіальним знаком на початку березня цього року. Замовлення надійшло від колег і друзів покійного мера.
"До мене звернулися колеги і друзі Кернеса, тому що у нас був довгий період співробітництва. Не скажу, що ми з ним були друзями, але у нас були спільні проєкти", — розповів скульптор KHARKIV Today.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статуї в саду: таємниця усмішки Курбаса, борщ Вернадського і Биков з коником
Разом із замовниками вирішили, що меморіальна дошка буде складатися з трьох елементів: текстової частини, зображень і, власне, портрета Геннадія Кернеса. Текстова частина буде внизу таблички, на ній напишуть, що з 2006 по 2020 рік у цій будівлі працював міський голова, почесний харків'янин Геннадій Кернес. Ця робота пройшла майже без затримок, чого не скажеш про верхню частину дошки. Скульптор і замовники домовилися, що там будуть зображені знакові місця Харкова, які з'явилися у той час, коли Геннадій Кернес був міським головою: колесо огляду, міст на "Стрілку", пам'ятник Незалежності авторства самого Рідного, станція метро "Перемога" і Центр надання адмінпослуг .
"Спочатку парк Горького символізувала вхідна група з колонами, але потім ми її прибрали, тому що ця частина була дуже "активна". Був спочатку і фонтан біля Держпрому, але потім від цієї ідеї я відмовився, зробили інший варіант з Центром адмінпослуг. Воду важко зобразити, можна зробити струмені, але туман же не зробиш від води, тому Держпром виступав на перший план. Це теж символ міста, але він — досягнення минулих поколінь", — говорить Олександр Рідний про творчий процес.
Портрет Геннадія Кернеса був найскладнішою частиною роботи. Спочатку замовники разом зі скульптором вибрали одне фото покійного мера, але потім відмовилися від цієї ідеї і вирішили ліпити збірний образ.
"У Кернеса було дуже живе обличчя, багато виразів, тому зліпили таке. На етапі, коли вже була портретна схожість, почалася робота над психологічним портретом. Прийшли друзі і колеги, кажуть: хитринки не вистачає. Там хитринку, там ще щось додали, один куточок рота вище іншого — так з'явився характер", — згадує автор етапи роботи.
На початок червня робота в глині була завершена, її віддали ливарникам — тим самим, які відливали фігури знаменитостей для саду Шевченка. Меморіальну дошку розміром 1 метр 10 сантиметрів завширшки і 70 сантиметрів заввишки повісять зліва від входу до міськради, якщо стояти до нього обличчям — справа висить пам'ятна дошка іншому меру, Євгену Кушнарьову. Вішати планують високо — так, щоб, за словами скульптора, "ні у кого не виникло ніяких спокус".
Нагадаємо, міський голова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в берлінській клініці "Шаріте" після тривалої хвороби. Йому був 61 рік. Мер заразився на коронавірус у серпні минулого року, деякий час лікувався у 17-й міській лікарні. 16 вересня його вивезли до Берліна спецлітаком у барокамері, але у "Шаріте" врятувати його не вдалося.