Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові утворили початкові школи, ліцеї та гімназії (список)

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Рішення ухвалила міськрада.

Поки що перепрофілювали і перейменували понад 30 шкіл в усіх районах Харкова.

25 січня на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування 31 закладу загальної середньої освіти. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Перепрофілювання та перейменування шкіл потрібно для того, аби привести їх у відповідність до вимог законодавства. Тепер у Харкові будуть школи початкової освіти, ліцеї та гімназії. Загальноосвітніх шкіл більше не буде. 

"Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують: початкова школа, яка забезпечує здобуття початкової освіти; гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти; та ліцей, який забезпечує здобуття профільної середньої освіти. Крім того, у законодавстві України в галузі освіти відсутні такі типи закладів загальної середньої освіти, як "навчально-виховний комплекс", "загальноосвітня школа" та "спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів", — розповіли у департаменті освіти Харківської міськради.

На сесії перейменували школи в Індустріальному (2 заклади), Немишлянському (1), Салтівському (9), Холодногірському (3), Шевченківському (8), Київському (3), Новобаварському (2), Основ'янському (1) та Слобідському (2) районах Харкова. Утворили сім початкових шкіл, сім гімназій та 17 ліцеїв.

Перепрофільовані та перейменовані заклади загальної середньої освіти:

школашколашколашколашколашколашколашколашколашколашколашколашколашколашколашкола

Нагадаємо, за законом усі школи в Харкові буде перепрофільовано, вони отримають нові назви: гімназія, ліцей або початкова школа. 

"Згідно із Законом про повну загальну освіту, усі школи буде перейменовано. Це мало відбутися цього навчального року, але Міністерство освіти відтермінувало це питання. Тепер не буде загальноосвітніх шкіл", — розказувала KHARKIV Today директор департаменту освіти міськради Ольга Деменко.

Усі діти наразі навчаються дистанційно.

Як писав KHARKIV Today, 25 січня Харківська міськрада внесла зміни до бюджету громади на 2023 рік. У Харків надійшла освітня субвенція з державного бюджету у розмірі 1,66 мільярда гривень та дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я – 26,3 мільйона гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.