Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові створили комісію, відповідальну за надання компенсацій за знищене житло

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Комісія розглядатиме заяви жителів міста раз на тиждень.

У місті створили комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій.

Очолив комісію начальник технічно-аналітичного відділу департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради Костянтин Коротич. Саме ця комісія прийматиме рішення щодо надання або ненадання компенсації за знищене житло (квартири або приватні будинки) жителям Харкова, які подали або подадуть заяви до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

До складу комісії увійшли також: Микита Гордієнко, Тетяна Жукова, Олена Головачова, Олексій Липовий, Дмитро Ложенко, Андрій Федоренко, Денис Стоянов.

Комісія засідатиме щочетверга о 14:30.

Раніше Костянтин Коротич розповідав про складність роботи у Харкові, адже в місті найбільше зруйнованих через російську війну об'єктів, їхня кількість постійно зростає. Ще взимку у департаменті створили команди, які почали обстеження пошкоджених об'єктів (на той час їх було понад 6100).

"У нас 6116 пошкоджених будівель і споруд, з яких понад 3350 — багатоквартирні будинки (станом на минулу п'ятницю, зараз ще плюс 16), — розповів Коротич. — Через портал "Дія" та ЦНАПи зареєстровано 37116 повідомлень. Комісіями обстежено 3114 об'єкти. До Реєстру внесли 520. На обстеження одного об'єкта йде 2 години, на збирання даних — 1 година, адмінробота забирає ще 1 годину, на внесення в реєстр іде 0.25 години. Таким чином на обробку одного об'єкта витрачається 4 години 50 хвилин. На обробку всіх пошкоджених або знищених об'єктів Харківської міської тергромади — 6116 * 4 год 50 хв = 29560 годин, або 3695 робочих днів", - говорив Коротич.

Нагадаємо, з 10 травня 2023 року в Україні запрацювала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого внаслідок бойових дій житла – єВідновлення. У її межах можна отримати максимум 200 тис. грн для витрат на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

А з 1 листопада люди, які внаслідок російської агресії втратили своє житло, почали отримувати житлові сертифікати в межах єВідновлення. Уже надійшло понад 4300 заявок, половина з яких припадає саме на Харківську область.

Компенсація у вигляді сертифіката надається за зруйноване житло, яке неможливо відновити.

Сертифікат можна використати на первинному чи вторинному ринку, а також інвестувати кошти в обʼєкт на етапі будівництва. Купувати можна квартири, будинки, кімнати або ж інші житлові приміщення.

Сертифікат діє протягом 5 років з моменту отримання.

Його суму розраховує спеціальна комісія після аналізу отриманої інформації. Для розрахунку суми використовується формула, затверджена Кабміном. Ознайомитися з нею можна за посиланням.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.