Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

09 червня, 2021 - 16:38

У Харкові просять присвоїти вулиці ім'я Героя Радянського Союзу

Фото: Харьковский горсовет 
Йдеться про Героя Радянського Союзу Михайла Карпєєва, який помер на 98 році життя.

Генерал-майор авіації Михайло Карпєєв був останнім живим ветераном у регіоні, який носив звання Героя Радянського Союзу.

9 червня з 98-річним Героєм Радянського Союзу Михайлом Карпєєвим попрощалися у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба, де раніше він був викладачем. Михайла Карпєєва поховали у селищі Рогань. Про це повідомили у Харківській міськраді.

Провести в останню путь Михайла Карпєєва прийшли сотні харків'ян, керівництво міста. Секретар Харківської міськради Ігор Терехов висловив співчуття рідним і близьким.

"Дев'ятого травня я був у нього в гостях і, як виявилося, останній раз потиснув йому руку. Це людина-легенда, Почесний громадянин міста Харкова. Після війни він вчив майбутніх льотчиків, потім працював у народному господарстві, відроджував наше місто. Заслуги Михайла Полікарповича неоціненні, і, я думаю, наш з вами святий обов'язок — пам'ятати про цю легендарну людину і зробити так, щоб наступні покоління знали і про нього, і про подвиг, який він зробив", — підкреслив Ігор Терехов.

Фото: Харьковский горсовет
Фото: Харківська міськрада

Бойовий шлях Михайла Карпєєва у роки Другої світової війни досі приклад відданого служіння Батьківщині.

"Він виконав 330 бойових вильотів, особисто знищив 26 танків, 27 гармат, 60 залізничних вагонів з технікою і живою силою супротивника, більше 600 солдатів і офіцерів нацистської армії. Одні нагороди багато говорять про його бойовий шлях і про нього як про дуже відважну людину", — пояснив тимчасовий виконувач обов'язків начальника ХНУПС імені Івана Кожедуба Микола Коваленко.

Льотчики-ветерани попросили Ігоря Терехова розглянути можливість назвати одну з вулиць Харкова ім'ям Михайла Карпєєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові з'явиться нова вулиця Глиняна

Нагадаємо, 98-річний Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації Михайло Карпєєв помер 7 червня. Про смерть ветерана стало відомо 8 червня. У роки Другої світової війни лейтенант Михайло Карпєєв був штурманом 75-го гвардійського штурмового авіаполку і зробив 310 бойових вильотів, знищивши десятки ворожих танків і гармат, десятки автомобілів з військовим вантажем і залізничних вагонів, брав участь у визволенні Харкова. Звання Героя Радянського Союзу Михайлу Карпєєву присвоїли 29 червня 1945 року. У той час льотчику-асу було неповних 23 роки. У 2005 році ветеран отримав звання генерал-майора авіації. Почесний громадянин міста Харкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.