Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові продовжать зносити будинки для будівництва третьої лінії метрополітену

Планується знести будівлі у приватному секторі і відселені будинки.

Зносити будинки будуть на вулиці Обоянській, Державінській і проспекту Гагаріна.

Комунальне підприємство "Харківський метрополітен" закуповує послугу підготовчих робіт по знесенню житлових будинків і будівель для будівництва третьої лінії метрополітену від станції метро "Метробудівників" до станції "Одеська". За неї готові віддати 5 706 033 гривень. Це стало відомо з тендеру, опублікованого на сайті державних закупівель ProZorro.

Відзначимо, в тендері зазначено, що це — коригування. У системі ProZorro є тендер на закупівлю підготовчих робіт першої черги за проєктом "Будівництво третьої лінії метрополітену в Харкові". Договір уклали в 2019 році з фірмою "Південьспецбуд" на суму 86,9 мільйона гривень.

Ще один тендер — по знесенню об'єктів нерухомого майна, які перебувають в зоні будівництва метро. Його теж уклали в 2019 році. Підрядником став "Техдорінвест". Сума за послуги за договором склала 14,9 мільйона гривень. Отже, загальна сума трьох тендерів становить 107,5 мільйона гривень.

дом
Будинки на проспекті Гагаріна, які підлягають демонтажу. Фото: KHARKIV Today

"До початку будівництва основних об'єктів ділянки першої черги необхідно виконати роботи по знесенню об'єктів нерухомого майна, які перебувають у зоні будівництва метрополітену, і видалення зелених насаджень", — пояснив замовник.

Ділянка третьої лінії метрополітену від станції "Метробудівників" до станції "Одеська" знаходиться в двох адміністративних районах Харкова — Слобідському і Основ'янському, траса — вздовж проспекту Гагаріна. Зносити будуть будинку на вулиці Обоянській, 6 (крім будинків, демонтують прибудови, літні кухні, сараї, гаражі, навіси, ворота, паркани). Об'єкти незавершеного будівництва знесуть на вулиці Державінській і проспекті Гагаріна, 158 (раніше мешканців цих будинків відселили, виплативши компенсацію з міського бюджету).

У переліку підготовчих робіт — 61 найменування. Зокрема, фірма-підрядник спочатку спорудить огородження будівельного майданчика, потім розбере будинки, будівлі, ворота, асфальтобетонні покриття, вирубає дерева м'яких порід і викорчує пні, зріже густі чагарники і дрібнолісся, вивезе сміття.

Аукціон призначений на 30 квітня. Надавати послугу фірма-підрядник повинна буде до 30 вересня 2021 року.

Як писав KHARKIV Today, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов заявив, що роботи по продовженню Олексіївської лінії метрополітену почнуть до кінця літа 2021 року. Раніше Терехов говорив, що роботи почнуться в 2020 році і триватимуть чотири роки.

Нагадаємо, на будівництво двох станцій Олексіївської лінії харківської підземки Європейський інвестиційний банк надасть 160 мільйонів євро Харкову в кредит. За ці гроші побудують нову ділянку третьої лінії метро з двома станціями: "Державінська" і "Одеська", а також електродепо "Олексіївське".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.