Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові презентували Президентський університет

Фото: ХОГА
У ХНУ ім. Каразіна пройшло онлайн-засідання "Президентський університет — співтовариство найталановитіших вчених, дослідників і педагогів України для вирішення складних наукових, суспільних і державних проблем".

Свої ідеї для Президентського університету готові запропонувати профільні харківські виші.

30 листопада у Харківському національному університеті ім. Каразіна пройшов круглий стіл, де обговорили проєкт "Президентський університет". У онлайн-засіданні взяли участь міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, представники Офісу президента, профільного комітету Верховної Ради, тимчасовий виконувач обов'язків голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун, голова Ради ректорів Харківської області Володимир Бабаєв і ректори вишів Харкова.

Олександр Скакун наголосив на важливій ролі ХНУ ім. Каразіна у становленні вищої освіти і висловив сподівання, що Президентський університет успадковує його приклад.

"Так само і Президентський університет, сподіваємось, стане не просто новим потужним центром освіти і науки, а тим магнітом, до якого тягнуться талановиті студенти і видатні вчені, — сказав Скакун. — Концепція Президентського університету — зібрати під одним дахом найкращих учених і педагогів для створення справжньої нової української еліти".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектура + міське господарство. Кабмін об'єднав два харківські університети

Як пояснили у Харківській облдержадміністрації, основою освітнього процесу у Президентському університеті стануть інформаційні технології та кібербезпека, аерокосмічні технології, енергетика, науки про здоров'я. Керівник ХОДА пояснив: харківські виші — ХНУРЕ, НАУ, "ХАІ", НТУ "ХПІ", Медуніверситет та НФаУ можуть запропонувати свої ідеї для реалізації у Президентському університеті, ХНУ ім. Каразіна може стати платформою, що об'єднує ці виші.

Також Рада ректорів Харківської області звернулася з відкритим листом до Володимира Зеленського, висловивши підтримку в. о. голови ХОДА Олександру Скакуну. У документі ректори просять призначити Скакуна головою облдержадміністрації.

11

Нагадаємо, раніше до Володимира Зеленського зверталися харківські бізнесмени, волонтери та ветерани АТО. Вони просили не залишати Харківську область понад три місяці без керівника і призначити Олександра Скакуна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.