Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові померли дві хворі на коронавірус породіллі

Жінки народили здорових дітей.

Породіллі померли від легеневої недостатності.

5 квітня об 00:23 і 18:25 в Харкові померли дві пацієнтки міського клінічного пологового будинку №2 ім. Гельферіха, у яких діагностували коронавірус. Про це повідомила заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

У однієї жінки залишилася старша дитина — п'ятирічна дівчинка. За словами Горбунової-Рубан, 31-річна жінка перебувала у пологовому будинку близько місяця. Через тяжкий стан лікарі вирішили робити кесарів розтин на 39 тижні вагітності, дитина народилася здоровою і важила 3400 грамів.

"Її почали лікувати від коронавірусу, стан був такий, що довелося робити кесарів розтин. Народилася здорова дитина. Але стан матері, яка хворіла, був важкий. Були періоди панічних атак, але не дивлячись на всі необхідні засоби лікування, вона померла вночі 00:23 5 квітня в пологовому будинку", — сказала Горбунова-Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області не використали жодної дози вакцини CoronaVac

Друга породілля — 25-річна жінка, до пологового будинку поступила 26 березня. Їй теж робили кесарів розтин.

"25-річна жінка перебувала в пологовому будинку майже місяць. Лікарі робили все, щоб дитина і вона були живі і здорові. Дитина жива, мати померла. Термін був 36 тижнів, перша вагітність, захворіла на коронавірус, вирішили робити кесарів. Коли починається легенева недостатність у вагітної, вона точно така ж і у дитини. Народилася здорова дитина, виписали додому 5 квітня. Але в той же день о 18:25 ця жінка померла", — пояснила заступниця міського голови.

Відзначимо, про смерть породіллі Аліни (31-річна жінка), у якої залишилася старша дитина, повідомив раніше в соцмережах її чоловік. Він розповів, що дружина поступила до пологового будинку в березні на восьмому місяці вагітності. Жінці було важко дихати, лікарі прийняли рішення робити кесарів розтин.

"Аліні було важко дихати, відповідно і дитині надходило менше кисню. 11 числа у дитини стало погано прослуховуватися сердечко, зробили аналізи, стосовно дружини питань не було. Вирішили робити кесарів розтин", — пояснив Дмитро.

За його словами, після операції з дитиною і матір'ю було все добре. Однак через кілька днів жінка стала помітно нервувати і попросила чоловіка купити дорогі противірусні ліки "Ремдесівір", лікарі в пологовому будинку дозволили його приймати. Породілля почала курс, паніка не відступала. 
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після ускладнень від COVID-19 померли 29 жителів Харківської області

До пологового будинку приїхав інфекціоніст, який констатував у жінки цитокіновий шторм [потенційно летальна реакція імунної системи, коли власні клітини організму завдають шкоди — ред.]. Лікар заявив, що "є невеликі шанси", і прописав препарат. Жінка стала одужувати, але у неї було велике ураження легень. Робити діагностику лікарі не стали.

"У неї було дуже велике ураження легень. Але яке точно, не могли визначити, бо вона була на кисневій підтримці, і не могли її перевозити. Але у них в будівлі був рентген та УЗД, за якими теж можна було зробити знімки. Я говорив, що якщо проблема, особисто можу привезти переносні апарати. Вони не захотіли ризикувати і вирішили, що це нічого не дасть", — зазначив чоловік породіллі.

Чоловікові говорили, що критичний момент минув, далі — тривалий процес відновлення. Однак одного дня у жінки почала падати сатурація, її перевели після прохання чоловіка з кисневого концентратора на прямий кисень. Через деякий час їй полегшало, проте ввечері вона померла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ: епідемія коронавірусу в Україні пішла на спад

"Вона сама поїла, випила таблетки. Дуже засмутилася, що знову на кисні, але я її заспокоїв. О 23:00 її хвилювало питання, як вимкнути звук на пульсоксиметрі, який я їй привіз. Я записав відео, вона подивилася, але вже не відповідала. За офіційною версією, о 00:30 моєї коханої не стало", — пояснив Дмитро.

Чоловік породіллі вважає, що в пологовому будинку недостатньо лікарів, особливо потрібні інфекціоністи. За його словами, зараз в пологовому будинку багато породіль у важкому стані.

Заступник Харківського міського голови, не думає, що щось зробили не так.

"У мене є всі необхідні документи, які свідчать про те, що зроблено було все, що тільки можна було зробити для цієї жінки", — уточнила Горбунова-Рубан.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.