Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові поліція хоче орендувати евакуатор: за що можуть забрати автомобіль

Фото: Facebook/Андрей Гайченко
Доставляти автомобілі на штрафмайданчик необхідно цілодобово.

За евакуацію автомобіля сплачує власник, ціна варіюється від 600 до 850 гривень.

Поліцейські шукають юридичних та фізичних осіб-підприємців, які надають послуги з перевезення транспорту автоевакуаторами. Про це KHARKIV Today повідомив начальник відділу правового забезпечення Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Маслош.

"Ми як орган поліції зобов'язані організувати доставку транспортних засобів на території міста Харкова та області за порушення правил дорожнього руху. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, вони підлягають доставці на штрафмайданчик", — розповів він.

Тарифи на доставку такого транспорту встановлені наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України від 10.10.2013 N 967/1218/869. Згідно з документом, за транспортування автомобіля до 2 тонн включно заплатять 600 гривень, від 2 до 3 тонн — 700 гривень, від трьох тонн — 850 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вилучені машини порушників правил дорожнього руху у Харкові можуть конфіскувати

"Оплачує людина, транспортний засіб якої був доставлений на штрафмайданчик, для того, щоб забрати цей транспортний засіб. Нам потрібно, щоб автоевакуатори працювали у цілодобовому режимі і коли черговий дзвонить, що нам необхідно забрати по такій адресі транспортний засіб, щоб протягом 20-30 хвилин виїхав евакуатор", — пояснив Сергій Маслош.

За його словами, протягом місяця у Харкові евакуювали приблизно 100 автомобілів, але тих, хто надає такі послуги, доводиться шукати.

"На сьогодні поки якось важко знайти автоевакуатори. Як тільки знайдемо, укладаємо договір про співпрацю у цьому напрямку і далі працюємо з людиною", — повідомив начальник відділу правового забезпечення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третина харківських водіїв не знають, що їх оштрафували

Підприємцям, які мають відповідні документи про право на надання послуги автоевакуатора, пропонують співпрацю щодо перевезення тимчасово затриманого транспорту для доставки на спеціальний майданчик автотранспортного відділення Центру забезпечення ГУ НП у Харківській області, розташованого за адресою: Харків, вулиця Пушкінська, 106.

ЗА ЩО МОЖУТЬ ЕВАКУЮВАТИ МАШИНУ:

 • паркування на проїжджій частині у два і більше рядів;
 • розміщення авто у заборонених ПДР місцях зупинки та стоянки (залізничні переїзди, трамвайні колії, на мостах-естакадах-шляхопроводах та під ними, у тунелях, на пішохідних переходах, на проїжджій частині на виїзді з двору/території, у зоні ремонтних робіт, ближче 10 м до переходів-перехресть-ремонтних робіт-виїзду з двору/території, ближче 30 м до зупинки громадського транспорту з обох сторін, а також там, де ширина проїзду до суцільної розмітки або до краю проїжджої частини менше 3 метрів, або де буде неможливий зустрічний роз'їзд);
 • авто розташоване так, що унеможливлює рух інших ТЗ або створює перешкоди пішоходам, особам з інвалідністю, дитячим візкам;
 • на смузі для громадського транспорту;
 • на позначеній знаками/розміткою велодоріжці;
 • авто перешкоджає руху снігоприбирального чи іншого технологічного транспорту у разі надзвичайного стану чи екологічної ситуації у цій місцевості;
 • порушення схеми паркування так, що блокується рух по двох і більше смугах руху;
 • зупинка або стоянка на зазначених місцях для ТЗ, якими керують водії з інвалідністю або водії, що перевозять людей з інвалідністю, а також створення перешкод для паркування таких осіб;
 • неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю";
 • розміщення на місцях для безкоштовного паркування пільговиків, не маючи таких прав;
 • паркування на місцях, які не призначені для паркування відповідних транспортних засобів.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.