Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові поховали євромайданівця, який загинув на Донеччині

Фото: Геннадій Ковшик/Facebook 
Геннадій Ковшик допомагав пораненим у шпиталі.

Геннадій Ковшик у 2015 році служив в АТО, на фронт повернувся у перший день повномасштабного вторгнення.

16 лютого на Алеї Слави кладовища №18 поховали євромайданівця Геннадія Ковшика. Він служив заступником командира у шпиталі, допомагав пораненим на Донеччині. Загинув 12 лютого від російського обстрілу. Про це пише "Суспільне Харків".

"Він приймав поранених вночі, тоді й прилетіла ракета, хоча за його військовою посадою він міг в цей час просто спати", — розповіла донька Геннадія Ковшика Юлія Фіданян.

Геннадій Ковшик брав участь у Революції Гідності, служив у складі 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка, обороняв місто Авдіївка (Донецька область) та Щастя (Луганщина). Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вивіз родину з Харкова, сам став на захист України. Його згадують як "справжнього козака з вусами".

Геннадія Ковшика давно знають у Харкові як активіста "Зеленого фронту". У 2010 році він захищав Лісопарк від вирубок, у 2013-му долучився до харківського Євромайдану. 

"Ми його пам'ятаємо на Майдані, він був мужнім, рішучім. Без зайвих слів стояв, тримав прапор, приїжджав на велосипеді, був майже на всіх наших акціях", — розповів товариш Геннадія Ковшика Володимир Чистилін.

За інформацією учасниці Революції Гідності Ярини Чаговець, Геннадій Ковшик став другим із початку війни євромайданівцем, з яким попрощалися в Харкові. За час повномасштабного вторгнення загинули близько 20 учасників харківського Євромайдану.

загинув
Фото: "Суспільне Харків"

Як писав KHARKIV Today, 13 лютого 2023 року у бою з російськими окупантами поблизу Лиману загинув Борис Кушнір із позивним "Дергачі". Він служив у Національній гвардії України. У нього залишилася дружина та двоє дітей.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.