Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові підтвердили перший "Омікрон"

Новий штам коронавірусу на території Харківської області підтвердили у лабораторії Києва.

"Омікрон" виявили у 40% досліджених зразків.

На Харківщині підтвердили перші випадки нового штаму коронавірусу "Омікрон". Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максим Хаустов.

"Ми стоїмо на початку нової хвилі коронавірусу зі штамом "Омікрон". 14 січня ми направили 30 проб до Києва, вже є результат. Зараз приблизно 40% — це штам "Омікрон", — сказав Хаустов.
За словами директора департаменту охорони здоров'я ХОДА, на сьогодні зайнятість ліжкового фонду становить майже 25%. З підтвердженням нового штаму коронавірусу в Харківській області розпочали підготовку медиків первинної, вторинної та третинної ланки.

З сьогоднішнього дня спільно з Міністерством охорони здоров'я та Харківським національним медичним університетом розпочинаються заняття для первинної, вторинної та третинної ланки з особливостями надання допомоги хворим на коронавірус з новими штамами. Вони приблизно тиждень триватимуть, після цього буде ще окреме навчання (постковідні стани). Все це — щоб посилити дещо знання і нові вимоги для первинної ланки, оскільки основний удар буде спочатку на неї, їм потрібні нові знання", — сказав Хаустов.

Ліжка з киснем в опорних лікарнях зайняті на 19,4%. До медзакладів Харківської області поставлять нові кисневі станції від Міністерства охорони здоров'я України у лютому. За словами директора департаменту охорони здоров'я ХОДА, у регіоні залишаються лікарні, де досі не встановили кисневі станції через брак фінансування.

"Кисневі станції очікуємо десь у лютому. Це буде постачання з Києва, вони будуть доставлені в регіон. Далі буде проводитися їх встановлення. Фактично у всіх лікарнях є централізований кисень, але посилюватимуться. Безумовно, є такі [де не реалізовані проєкти з установки кисневих станцій через нестачу фінансування — ред.]", — сказав Хаустов.

Голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов вимагає від директора департаменту охорони здоров'я ХОДА надати список лікарень, де не встановлено кисневих станцій, до кінця дня кошти обіцяє знайти.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.