Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові перейменували залізничну станцію

Фото: Вікіпедія.
Станцію назвали на честь міста у Росії.

Залізничну станцію "Харків-Балашовський" перейменували на "Харків-Слобідський".

 

Таке рішення прийняли депутати на позачерговій сесії Харківської міської ради на виконання норм Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", а також із урахуванням звернення регіональної філії "Південна залізниця", зокрема про це просив директор регіональної філії "Укрзалізниці" Микола Уманець.

Станція розташована у Слобідському районі міста, розташована між платформами Верещаківка та 13-й кілометр, обслуговує приміські потяги Люботинського та Золочівського напрямків.

Чому станцію потрібно було перейменувати?

Назва цієї станції походить від російського міста Балашов (Саратовська область РФ). Саме з ним поєднувала Харків ця гілка, збудована у 1895 році (тоді називалася Південно-Східна залізниця). Від станції "Харків-Балашовський" отримав свою назву і промисловий район поруч, Балашовка.

Як писав KHARKIV Today, на позачерговій сесії Харківської міськради розглянуть бюджет міста на 2024 рік, а також програму економічного та соціального розвитку Харкова. Крім того, депутати планують приєднати пологовий будинок №2 та лікарню №14 до багатопрофільної лікарні №17, затвердити програму відновлення пошкодженого відомчого житла, вирішити деякі питання орендної плати під час воєнного стану, змінити правила користування електротранспортом, перейменувати залізничну станцію "Харків-Балашовський" та впорядкувати інші топоніми.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.