Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові обстежать пошкоджену пам'ятку архітектури

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Університет уклав угоду з підрядником.

За обстеження Зеленого будинку заплатять понад мільйон гривень.

1 листопада Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця підписав договір із товариством з обмеженою відповідальністю "Проектне ремесло" про проведення інженерних вишукувань та обстеження технічного стану будівельних конструкцій в одному зі своїх корпусів, пам'ятці містобудування та архітектури місцевого значення по вулиці Полтавський шлях, 1. Про це пише Харківський антикорупційний центр.

"Фірма "Проектне ремесло" створена рік тому, директором та засновником є Сергій Боровий. Боровий також є співзасновник ТОВ "Харківський спеціалізований науково-реставраційний інститут "Укрсхідпроектреставрація", — розповіли у ХАЦі.

Зазначимо, у договорі, який опублікований у системі публічних закупівель ProZorro, вказано, що до 31 грудня 2023 року фірма-підрядник виконає передпроєктні роботи з геодезичних та геологічних вишукувань, а також робочий проєкт виконання робіт.

Нагадаємо, Зелений будинок зведений у 1888 році. У радянський час у ньому розташовувався кінотеатр ім. Карла Маркса, архітектурний та машинобудівний технікуми. У 2006 році будівлю отримав на баланс Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця. На той час вона вже знаходилася у занедбаному стані. На реставрацію потрібно було 90 мільйонів гривень, проте роботи проводити в ньому не стали.

Після обстрілу 27 серпня минулого року Павлівської площі стан будинку сильно погіршився. Від вібрацій у ньому обвалилися перекриття. Улітку 2023 року Харківська обласна прокуратура подала до суду. У позові просила змусити виш відремонтувати будинок.

Роботи з консервації Зеленого будинку мають от-от початися. Виш написав лист до Міністерства освіти та науки України, в якому попросив кошти на консервацію. Наприкінці літа йому вже давали чотири мільйони гривень. Проте відновлювальні роботи застрягли в бюрократичних заторах.

Наразі вже замовлений проєкт на огорожі будинку, її мають звести найближчими днями. Надалі потрібно буде замовляти проєкт щодо консервації будівлі. У будинку хочуть перекрити дах, закрити усі вікна та залатати всі шпарини біля цокольного поверху. Проте це потрібно зробити до середини грудня, оскільки кошти повернуться до Міністерства освіти та науки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.