У Харкові не планують будувати тимчасове житло для переселенців
Харків не планує зводити тимчасові модульні будинки для переселенців.
Натомість у мерії розглядають ідею будівництва соціального житла для ВПО. Про це повідомила керівниця Харківської інвестиційної агенції Тетяна Столяренко.
За останніми даними, у Харкові перебувають близько 400 000 переселенців із Донецької, Луганської та Харківської областей. Місто не планує відкривати модульні будинки, аналогічні тим, що є у модульному містечку з січня 2015 року. Тоді планувалося, що ВПО будуть перебувати тут протягом трьох років - це тремін експлуатації модулей, які передала Німеччина. Але люди відмовилися виїжджати. Перед повномасштабним вторгненням був запропонований план реконструкції модульного містечка, обіцяв допомогти Уряд. На той момент у модульних будинках проживали 200 людей.
"Потрібне розуміння на державному рівні. Міськарада проти будівництва модульних споруд. Міський голова дуже опікується цим питанням", - повідомила Столяренко, відповідаючи на запитання, чи буде вирішуватися на міському рівні квартирне питання ВПО.
Директорка інвестагенції пообіцяла, що уже наступного року можна буде говорити про щось більш предметно, на даний момент влада більш схильна до ідеї будівництва так званого соціального житла.
На сьогодні у Харківській області проживають майже 520 000 внутрішньо переміщених осіб. Із загальної кількості 468 500 переселенців звернулися за отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи після 24 лютого 2022 року.
Як писав KHARKIV Today, із 18 серпня частину ВПО у Харківській області позбавили виплат від держави на проживання. Виплати зняли з 8384 внутрішньо переміщених осіб, більшість із яких (6194 людей) перебувають за кордоном.