У Харкові майбутні архітектори "поховали" свою освіту
Кабінет Міністрів об'єднав Харківський національний університет будівництва і архітектури з Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова.
Сьогодні, 2 грудня, у центрі Харкова відбулася акція протесту. Студенти і викладачі університету будівництва і архітектури вийшли під будівлю вишу з плакатами з написами: "Спалення вишів — не спалювання позик", "Життя для ХНУБА — ХПІ", "Нас не питали", "Ні "топорній" реформі освіти", "Не дамо знищити наш виш". Також на акцію принесли архітектурні макети та "труну" з написом "освіта ХНУБА". Студенти і викладачі скандували: "Хай живе ХНУБА", "Ваше мовчання вбиває освіту".
Учасники акції склали архітектурні макети у "труну" з написом "освіта ХНУБА", її взяли четверо студентів, на верхньому одязі кожного з них були прикріплені різні написи: МОН (міністерство освіти і науки), Кабмін, "Житлобуд-1" і Бабаєв ( ректор університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Протестувальники організували "жалобну процесію" з "труною" на чолі — пішли по колу від вишу до пам'ятника Шевченку, зайшли у сад Шевченка, пройшли повз ХНАТОБу і повернулися назад. На подвір'ї університету будівництва і архітектури вони спалили "труну" під жалобну музику та крики "Спалювання вишів — не спалювання позик". Примітно, що "труну" підпалював студент із написом МОН, у нього довго не виходило розвести вогонь, тому протестувальник просив у учасників акції запальничку. У натовпі вважали це символічним, зазначивши — "МОН не має грошей навіть на запальничку".
Студент 5 курсу вишу, майбутній архітектор Олександр, "символізував" у жалобній процесії одного з харківських забудовників. Він вважає, що через приєднання університету будівництва і архітектури до університету міського господарства забудовник отримає нових співробітників і замовлення.
"Житлобуд" в основному взаємодіє саме з університетом Бекетова і він забезпечує його безпосередньо архітекторами, які згодом будують посередні будівлі, які ми бачимо у Харкові. Все житло, яке будує "Житлобуд" ми відверто не визнаємо... Коли я п'ять років тому подавав документи, я чомусь подав документи до університету будівництва і архітектури, а не до університету міського господарства. До єдиного архітектурного вишу подав. Я нікого не знаю з відомих архітекторів, таких, як, наприклад, Дроздов, які випустилися з університету міського господарства", — розповів учасник протесту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектура + міське господарство. Кабмін об'єднав два харківські університети
За словами студентки 3 курсу вишу, майбутнього архітектора Анастасії, таке об'єднання — повне свавілля. Швидше за все, учасниця протесту отримає диплом як випускниця університету міського господарства, але студентка категорично проти цього.
"Нам обіцяли приєднання до "Харківського політехнічного інституту". Потім, як з'ясувалося, нас приєднують до університету міського господарства. Ми цим незадоволені, тому що вбивають університет, який посідає друге місце серед найкращих вишів, які надають архітектурну освіту, його просто знищують. Фактично майбутнє сотень людей було просто знищено", — повідомила Анастасія.
Протест, зокрема, підтримали викладачі архітектурного факультету.
"Студенти самостійно готували цю акцію, це була їхня ініціатива, тому що керівництво вважає, що це все марно і що питання давно вже "порішали", що це тільки може нашкодити їхній репутації і так далі. Ми хочемо зберегти свою школу архітектурну, яка колись була найкращою у Радянському Союзі. У нас взагалі ніякого права голосу не було. Ми впевнені, що будуть скорочення і ми розуміємо, що нам там точно місця не буде. Але це не той страх. Нас набагато більше хвилює те, що школи не буде. Тому що це обурливо, 90 років було нашому вишу, і багато поколінь навчалися тут, і це така любов, і взагалі це щось надзвичайне. Це все, це крах життя, це не питання нашої роботи", — пояснила одна з них.
Нагадаємо, 24 листопада Кабмін дозволив приєднати університет будівництва і архітектури до університету міського господарства, незважаючи на протести студентів і викладачів. Студенти і викладачі виходили на протест у вересні. Тоді вони написали звернення до Кабміну і парламенту, подали петицію президентові з проханням приєднати університет будівництва і архітектури до "Харківського політехнічного інституту".