У Харкові хочуть побудувати підземне містечко за кошти інвесторів. Потрібно 225 000 євро
Для побудови підземного міста потрібно знайти інвесторів.
У Харкові хочуть побудувати підземне місто. Воно може з'явитися у центрі Харкова. Відповідний проєкт Shelter Park уже показала комунальна установа "Харківська інвестиційна агенція" на міжнародному бізнес-форумі. Презентація пройшла у Люксембурзі. Однак для того, щоб збудувати підземне місто, потрібні інвестори. Гроші з міського бюджету брати не планують, каже мер Харкова Ігор Терехов.
Проєкт розробляли харківські архітектори разом із бюро британського архітектора Нормана Фостера. У проєкті прописано, що площа підземного міста складе 236 000 квадратних метрів, при будівництві використають енергоощадні технології. Вхід до нього зроблять зі станції метрополітену "Наукова", на поверхні побудують паркову зону. Підземне місто буде складатися, зокрема зі школи, медичних та соціальних установ, торгових майданчиків, адміністративних й офісних приміщень, виробничих та складських просторів, інфраструктурних об'єктів.
"Проєкт передбачає будівництво безпечного простору під землею. Там буде і школа, і паркінги, і медустанови, і центри коворкінгу, і торгові майданчики. Це буде збудовано в центральній частині міста. Зараз ми шукаємо інвесторів, бо цей проєкт коштуватиме дуже дорого. Але він необхідний, щоб люди почувалися в безпеці", — розповів Терехов.
За словами директора Харківської інвестиційної агенції Тетяни Столяренко, у підземному місті також планують побудувати житло.
"Він поєднує в собі безпечний громадський простір, із закладами освіти та медицини, там є також комерційна складова, тобто торговельні площі. Підземне містечко включає навіть житловий фонд", — сказала Столяренко, пише "Укрінформ". — Ми його ще будемо вдосконалювати, звичайно, але в нинішніх реаліях ми повинні, не дивлячись ні на що, робити так, щоб життя у нашому місті було безпечним, інклюзивним, екологічним і комфортним".
Як писав KHARKIV Today, метрошкола у Харкові збільшиться. Облаштувати класи ще на одній станції метро вирішили через зріст кількості охочих навчатися очно.