Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові демонтували погруддя Макаренку, радянську зірку і захований барельєф

Фото: "Деколонізація. Україна".
Місто потроху позбавляється радянської символіки.

Комунальники демонтували кілька символів СРСР у центрі Харкова. Розпорядження про їхній зніс підписав раніше Ігор Терехов.

На вулиці Лісопарківській прибрали друге погруддя радянському педагогу Антону Макаренку (перше давно знесли неподалік Центрального парку). Також демонтували дошку маршалу Батицькому на вулиці, яка раніше носила його ім'я. Про це повідомили куратори проєкту "Декомунізація. Харків".

"На вулиці Чернишевській прибрали барельєф на честь річниці жовтневого перевороту, який було попередньо закрито гербом Харкова. Ми ж казали, що зради немає і його демонтують. Так і сталося... Демонтовано пам'ятник у вигляді совєцької зірки з написом "слава советскому народу". Вражає, що він стільки часу простояв. Роботи у місті ще дуже багато", — повідомили декомунізатори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський хлібокомбінат попросять перейменувати хліб

За підрахунками активістів, у місті залишаються понад 100 об'єктів, які необхідно демонтувати. Усі вони так чи інакше пов'язані з Росією або СРСР.

Як писав KHARKIV Today, у місті провели аудит радянських символів, після чого Харківський міський голова Ігор Терехов підписав розпорядження про демонтаж 17 символі: мають знести серпи, молоти, погруддя і пам'ятники радянським діячам. Що мають демонтувати.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.