У харківському онкоцентрі триває ремонт і встановлюють дизельну електростанцію
У центрі онкології триває ремонт найбільш пошкодженого відділення та підготовка до можливих блекаутів.
Харківський обласний центр онкології відновив роботу на своїй території по вулиці Лісопарковій, 4 (Помірки) 1 червня 2022 року. Пацієнтів приймають в усіх відділеннях, допомогу надають близько 120 лікарів. Про це KHARKIV Today повідомив генеральний директор онкоцентру Віктор Лихман.
"Зараз більше і лікарів, і пацієнтів. Але всі підрозділи у нас майже рік працюють без винятку: поліклінічний, всі терапевтичні, всі хірургічні підрозділи, — всі працюємо", — розповів Віктор Лихман.
До червня минулого року лікарі онкоцентру допомагали пацієнтам на території інших медичних закладів. На сьогодні такої потреби немає.
Усі чотири корпуси Харківського обласного центру онкології постраждали через війну, найбільше — радіологічний. Хірургічний, терапевтичний та адміністративний корпуси вже відремонтували, у радіологічному відновлювальні роботи ще тривають. Пацієнтів у ньому приймають, їх розміщують там, де не ведеться ремонт.
"Руйнування були дуже серйозні. Частина цього корпусу ремонтується, в стадії активного ремонту — дах, стіни, внутрішні роботи. Корпус складається із декількох секцій. Там, де пацієнти знаходяться, уже ремонт завершений. А там, де він ведеться, пацієнтів, звичайно, немає. Всі інші корпуси, можна сказати, що відновлені повністю", — сказав Лихман.
Наприкінці лютого 2023 року онкоцентр закупив послуги з установлення та підключення дизельної електростанції. Її надали благодійники, станція у разі потреби буде живити радіологічне та терапевтичне відділення. Роботи з її встановлення майже завершені.
Як розповів Віктор Лихман, загалом в онкоцентрі на сьогодні є дві дизельних електростанції. Окрім благодійників, ще одна надійшла від департаменту охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації. Її підключили до хірургічного корпусу.
Нагадаємо, онкоцентр сильно постраждав під час російської війни. Перший раз окупанти обстріляли онкоцентр 27 лютого 2022 року. Значні руйнування зафіксували у радіологічному корпусі — було пошкоджено дах, стіни, вибито вікна. Снаряди зачепили терапевтичний корпус, найменше постраждав хірургічний корпус. Онкохворих стали приймати в інших лікарнях Харкова та України.
Після обстрілу хірургічні підрозділи онкоцентру перевели до інших клінік Харкова. Зокрема, хірурги та рентгенологи онкоцентру працювали у військовому госпіталі та обласній лікарні, анестезіологи та хірурги — в Інституті хірургії, ендоскопічна служба — в обласній лікарні та Інституті хірургії. У березні минулого року зафіксували нові пошкодження у центрі онкології.