Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківському метро заховали радянську символіку

Фото: "Деколонізація. Україна"
Ордени часів СРСР висіли на стінах станції "Героїв Праці".

Під час повномасштабної російської війни у метро залишалася радянська символіка.

У Харкові на колійних стінах станції метро "Героїв Праці" (Салтівська лінія) знаходилися десять радянських орденів, зокрема орден Жовтневої революції. На них були зображенні Ленін, серпи, молоти й написи "СРСР". Наразі всі ордени заховали — замість них тепер на стінах розміщена реклама. Про це повідомили у Telegram-каналі проєкту "Деколонізація. Україна".

Зокрема, радянські ордени закриті рекламою комунального підприємства "Шляхрембуд", повідомленням про гранти на власну справу від Міністерства економіки України, оголошенням про вакансії у підприємствах наземного електротранспорту Харкова. На місці одного з орденів висить білий плакат із червоними літерами — "Розміщення реклами" та номером телефону.

"Тепер треба знайти нову адекватну назву для самої станції", — зазначили активісти проєкту.

У лютому 2023 року активісти проєкту "Деколонізація. Україна" звернулися до Харківської міської ради з вимогою демонтувати радянську символіку на станції метро "Героїв Праці". У кінці березня там почала з'являтися реклама замість орденів.

Нагадаємо, станція метро "Героїв Праці" була відкрита у 1986 році.

д
Фото: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, у Харкові вимагають демонтувати пам’ятний знак учню Леніна. У парку Машинобудівників у Харкові досі стоїть пам'ятний знак на честь Артема.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.