Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківській студентській лікарні відремонтують поверх за 10 мільйонів гривень

Ілюстративне фото
Ремонт триватиме рік.

Вартість угоди склала 10 737 061,20 гривні.

Комунальне некомерційне підприємство "Міська студентська лікарня" підписало угоду з ТОВ "Авєга" на проведення капітального ремонту частини приміщень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Згідно з тендерною документацією, ремонтувати планують частину приміщень на шостому поверсі будівлі стаціонару "Б-9". На капремонт спрямують власні кошти лікарні. Виконати роботи підрядник має до 30 травня 2025 року. Очікуваною вартістю робіт лікарня вказувала 10 913 370 гривень. В аукціоні взяв участь тільки один учасник — фірма "Авєга", вона запропонувала свої послуги на 176 308 гривень менше від очікуваної замовником вартості. Кошторису у системі публічних закупівель немає.

"На торги прийшов лише один учасник. Кошторис на проведення робіт у студентській лікарні не завантажили. ТОВ "Авєга" є постійним виконавцем ремонтних робіт у харківських лікарнях, і відсутність кошторисів у нього — традиція. У тендерній документації до цієї закупівлі представники "Авєга" завантажили два договори з актами виконаних робіт. Перший стосується ремонту клубу "Ровесник" на Салтівці у листопаді 2022 року, а другий — ремонту поліклініки №9 навесні 2023 року", — розповів Антикорупційний центр.

Тоді фірма "Авєга" встановлювала у клубі "Ровеснк" віконні блоки за ціною 8000 гривень за квадратний метр, тоді як інші харківські фірми робили це за ціною 4000-5000 гривень. ХАЦ знайшов завищення й при ремонті у 9-й поліклініці. Зокрема, на сантехніці були завищені ціни у 3-4 рази. Цементно-піщана суміш "Майстер" тоді обійшлася у 8 гривень за кілограм, при цьому на ринку її можна було придбати за ціною близько 5 гривень. Дверні блоки з металопластику обійшлися у 15 000 гривень (квадратний метр), що більше за ринкову ціну у два рази. Табличка з написом "Укриття" коштувала майже 10 000 гривень.

"Чергові мільйони гривень на ремонт харківської лікарні будуть освоєні за прихованими цінами. Директором та засновником ТОВ "Авєга" є Сергій Цомах", — зауважили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, харківська поліклініка планувала купити дюбелів на пів мільйона гривень. У поліклініці на Холодній Горі хотіли ремонтувати п'ятий поверх.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.