Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська поліклініка купить дюбелів на пів мільйона гривень

Ілюстративне фото
У поліклініці на Холодній Горі планують ремонт п'ятого поверху.

За одні дюбелі хочуть сплатити пів мільйона гривень.

Харківська міська поліклініка №24 (вулиця Полтавський Шлях, 153) планує укласти дві угоди на ремонт п'ятого поверху на загальну суму 10,97 мільйона гривень. Кошториси виявилися зі значними переплатами. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Одну угоду планують підписати із фізичною особою-підприємцем Володимиром Зайцевим. Цей ФОП має відремонтувати праве крила та коридор за 6,46 мільйона гривень. ФОП Юлія Рєзнік ремонтуватиме ліве крило поліклініки за 4,51 мільйона гривень.

У кошторисі підприємець Зайцев указав, що планує закупити 250 000 дюбелів, вони обійдуться у більше ніж пів мільйона гривень. У будівельних маркетах дюбелі можна купити за ціною 1-1,5 гривні за штуку, упаковку зі 100 дюбелями можна придбати за 100 гривень.

"Така кількість вказана і в відомості ресурсів, і в локальних кошторисах на роботи. І тут два варіанти: або це помилка кошторисника, або намагання підрядника завищити вартість робіт мінімум на пів мільйона гривень. Справа в тому, що в кошторисі на ремонт частини четвертого поверху та другого крила п'ятого поверху кількість дюбелів у сто разів менша", — пояснили в Антикорупційному центрі.

Завищення ХАЦ виявив і на інших позиціях у кошторисі. Зокрема, за безпороговий металопластиковий блок хочуть сплатити 14 742 гривні. При цьому, в угоді, яку ця ж поліклініка підписала на початку 2024 року, вартість таких же блоків складала менше ніж 8000 гривень. Змішувачі для умивальників у попередній угоді були прописані за ціною 1500 гривень (один), тепер їхня вартість складає 2500 гривень.

В обох нових угодах лінолеум прописаний за ціною 700 гривень (квадрат), проте на ринках України його можна придбати у півтора раза дешевше. Обидва підрядники завищили ціни на електропровід — його хочуть купляти по 65 гривень, тоді як в "Епіцентрі" такий можна придбати за 28 гривень. Самовирівнювальна суміш виявилася утричі дорожчою — 41,17 гривні за кілограм, проте у магазинах таку продають по 14,4 гривні. Завищення є й по плитах для стелі.

"Щодо плит для стелі "Армстронг", то у Юлії Рєзнік вартість квадратного метра становить 600 гривень, а у ФОП Зайцев — 833 грн за кв. м. При цьому в кошторисі прописали конкретні плити BIOGUARD ACOUSTIC. У магазині "Атлант", наприклад, вартість квадратного метра цих плит становить 522 грн", — зазначив ХАЦ.

Як писав KHARKIV Today, за два роки поліклініка №24 уклала понад 500 сумнівних договорів на загальну суму 10 мільйонів гривень. Медзаклад купував брендові кросівки та футболки, квіти й мило удвічі дорожче за ринкові ціни. Керівника поліклініки Максима Бабака відсторонили на час перевірки, виконуючим обов'язки тоді поставили Валерія Пшиченка. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.