Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області запрацювала Госпітальна рада

Фото: ХОГА
До ради увійшли представники місцевих органів влади, громадськості, профспілки працівників охорони здоров'я та лікарень.

Зокрема, Госпітальна рада затвердить план по тому, які лікарні будуть поетапно розгортати свої потужності під час спалахів наступних хвиль коронавірусу.

24 травня пройшло перше установче засідання госпітальної ради при Харківській облдержадміністрації.

До Госпітальної ради увійшов 21 чоловік — представники місцевих органів влади всіх рівнів, представники громадськості, профспілки працівників охорони здоров'я, закладів охорони здоров'я.

Очолив Госпітальну раду профільний заступник голови Харківської обласної державної адміністрації  Михайло Черняк. Під час установчого засідання обрали заступників голови госпітальної ради: заступницю голови Харківської облради Тетяну Біловол і заступницю Харківського міського голови Світлану Горбунову-Рубан. Секретарем ради обрали генерального директора "Обласного центру громадського здоров'я" Володимира Святаша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області використали 50 тисяч доз вакцини від коронавірусу

За словами Михайла Черняка, головні завдання Госпітальної ради:

  • розробка пропозицій і рекомендацій з реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я у Харківській області;
  • визначення та вирішення актуальних проблемних питань;
  • координація дій з організації надання медичної допомоги жителям області на регіональному рівні в умовах єдиного медичного простору.

"Ми повинні відпрацювати з Міністерством охорони здоров'я та затвердити регіональний план з оптимізації роботи мережі закладів охорони здоров'я в умовах пандемії на 2021 рік відповідно до критеріїв міністерства та Національної служби здоров'я України. Нам потрібно забезпечити кілька лікарень повністю під COVID-19. Ми також повинні затвердити чіткий план — які лікарні будуть поетапно розгортати свої потужності під час спалахів наступних хвиль у разі, якщо вони будуть. Має бути розуміння у сімейної медицини, у служби екстреної медичної допомоги — за відповідними маршрутами пацієнтів. Наступним кроком необхідно відпрацювати "третє коло" лікарень, які будуть працювати планово і приймати інших пацієнтів", — розповів Михайло Черняк.

На засіданні була і голова регіонального відділення НСЗУ Вікторія Мілютіна. Вона розповіла про нинішню ситуацію з фінансуванням опорних закладів медицини, де лікують пацієнтів з COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: COVID у Харківській області: одужань у шість разів більше, ніж нових хворих

Учасники засідання також обговорили питання організації діяльності Госпітального ради єдиного госпітального округу Харківської області, графік і план роботи Госпітального ради на поточний рік, напрямки вирішення основних завдань  в рамках чинного законодавства тощо.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.