Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області за виборчі бюлетені переплатили півмільйона гривень

За даними поліції, у схемі брали участь мати й дочка.

Головному бухгалтеру територіальної виборчої комісії хочуть пред'явити підозру, але вона виїхала з країни.

Головний бухгалтер територіальної виборчої комісії у змові з фірмою і підприємцем купили виборчі бюлетені за завищеними цінами. Сума збитків державі — майже 435 тисяч 500 гривень. Про це повідомили у відділі комунікації Нацполіції у Харківській області.

"У жовтні 2020 року головний бухгалтер Чугуївської районної територіальної виборчої комісії уклала договори з директором фірми і підприємцем про надання послуг з виготовлення та упаковки виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах-2020 на суму понад 571 тисячу гривень", — розповіли поліцейські.

Судова економічна експертиза показала, що на різниці між вартістю виборчих бюлетенів, зазначеній у видатковій накладній постачальника продукції на адресу комерційного підприємства, і видатковими накладними підприємниці на поставку продукції на адресу Чугуївської районної територіальної виборчої комісії втратили майже 435 тисяч 500 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 округів замість 14. Як пропонують "нарізати" Харківську область для виборів

"Зараз органом слідства зібрані відомості про те, що у жовтні 2020 року головний бухгалтер Чугуївської районної територіальної виборчої комісії разом зі своєю дочкою — директором фірми знайшли друкарню, яка надрукувала бюлетені за певну вартість. Після цього зловмисниці у змові з іншим підприємцем отримали накладні, в яких вартість бюлетенів була штучно значно завищена", — пояснили у поліції.

22 червня двом фігурантам пред'явили підозри за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Максимальне покарання за санкцією статті — від трьох до восьми років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

"Вирішується питання про повідомлення про підозру головному бухгалтеру, оскільки остання зараз перебуває за межами держави", — додали поліцейські.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.