Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області з початку війни загинуло шестеро рятувальників та саперів

Фото: ГСЧС
Харківський гарнізон підсилили пожежниками з Луганської області.

У харківському управлінні ДСНС розповіли про втрати з початку повномасштабної війни.

З 24 лютого 2022 року загинули троє харківських рятувальників та троє саперів. Ще 26 чоловік отримали поранення, у тому числі п’ятеро саперів.

Про це в інтерв'ю "Суспільному" розповів заступник керівника управління ДСНС у Харківській області Анатолій Торяник. За його словами, за півроку рятувальники більше 8 тисяч разів виїздили гасити пожежі, в основному спричинені ворожими обстрілами, а також розміновувати території після обстрілів та розбирати завали.

"В один із населених пунктів ми лише на пожежу виїздили більше 130 раз. Одного разу на Північній Салтівці було більше 30 пожеж одночасно, ми направляли тоді більше 55 службових автомобілів, довелося навіть відкликати із передмістя пожежні цистерни ", — каже Анатолій Торяник.

За його словами, з 24 лютого, дня вторгнення РФ, рятувальників Харківського гарнізону відкликали з відпусток, відряджень та вихідних. Найбільше пожеж було в перші дні війни. До роботи ввели всю пожежну техніку. Харківський гарнізон підсилили рятувальниками Луганського загону. 11 відділень розмістили в пожежних частинах, які знаходяться ближче до зони ведення бойових дій. У Харкові працюють чотири волонтери з США — це професійні рятувальники, які взяли відпустку та приїхали на допомогу в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові після обстрілу згорів ресторан

На окупованій території працюють 13 підрозділів.

"Наші хлопці там чергують, виїжджають на пожежі, рятують людей. Начальник дав розпорядження, хто бажає — може виїхати на підконтрольну Україні територію, у них така можливість була, і багато хто виїхав сюди. Ті, хто не зміг або не захотів, вони залишилися там, вони виконують свою роботу", — повідомив Торяник.

У зоні окупації чи бойових дій часто неможливо виїхати на гасіння пожеж. За даними управління, згорів Ізюмський ліс — у рятувальників не було можливості  загасити вогонь.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.