У Харківській області уже встановили 35 когенераційних установок
Системи тепло- та електропостачання у Харкові та області намагаються децентралізувати.
На теплопостачальних підприємствах Харківської області уже встановили 35 когенераційних установок (це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії). Сумарна потужність 35 установок складає 15,353 мегавата. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
Крім того, на підприємствах критичної інфраструктури системи життєзабезпечення є 1131 генератор. Використовувати генератори будуть у разі знеструмлення. На сьогодні у регіоні майже підготувалися до опалювального сезону.
"Що стосується готовності до опалювального періоду житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери області: житловий фонд Харківщини готовий на 94%, водопровідно-каналізаційне господарство — на 92%, об'єкти соціальної сфери — готові майже на 99%", — розповіли у ХОВА.
Зазначимо, у Хмельницькій області на початку вересня уже було встановлено 32 когенераційні установки. Населення Хмельниччини до повномасштабного вторгнення було удвічі менше, ніж на Харківщині. Станом на 1 лютого 2022 року кількість мешканців Хмельницької області складала 1 227 500, на Харківщині мешкало 2 596 300 людей. Окрім 32 установок, на Хмельниччині планували встановити ще 15.
"Загалом на об'єктах комунальної теплоенергетики області уже встановлено 32 когенераційні установки. 15 — у місті Хмельницькому, 11 в Кам'янці-Подільському, 4 у Старокостянтинові, та 2 у Шепетівці, — розповідав начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. — Обласна адміністрація працює над тим, щоби найближчим часом залучити ще 15 таких установок в область для забезпечення роботи комунальних закладів з теплозабезпечення в громадах регіону".
Як писав KHARKIV Today, для проходження опалювального сезону Харкову необхідно 95 когенераційних установок. Із них 85 потрібні комунальному підприємству "Харківські теплові мережі", ще десять — КП "Харківводоканал". Загалом Харківщині необхідні 133 когенераційних установки і 75 модульних газових котелень.