Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області стали здійснювати менше тяжких злочинів

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Начальник ГУ Нацполіції у Харківській області відзвітував про криміногенну ситуацію в регіоні.

Якщо минулого року від злочинів потерпіло 7500 жителів Харківської області, то цього кількість постраждалих скоротилася вдвічі.

Цього року в Харківській області зафіксували на 15% менше злочинів, ніж у минулому. Про це повідомив начальник Головного управління Нацполіції у Харківській області Станіслав Перлін на сьомій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання.

"На сьогодні в області спостерігається зменшення всіх видів злочинів — 15%, зокрема важких (4%). Злочинів проти життя і здоров'я людини, вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв, грабежів, крадіжок, порушень у публічних місцях, рецидивної і дитячої злочинності. Від злочинів, на жаль, постраждали 5000 чоловік, що на 2500 менше, ніж у минулому році", — сказав Перлін.

Щодня жертвами злочинів у Харківській області стають 30 чоловік. Кожну хвилину відбуваються крадіжки, кожні чотири години — шахрайство, щодоби — крадіжка з квартири, грабіж, раз у три доби — тяжкі тілесні ушкодження, кожні чотири години одна людина гине у ДТП.

"Цілодобове і швидке реагування на такі повідомлення є головним завданням поліції. Щогодини наряди поліції реагують на 60 звернень і розкривають по два злочини", — підкреслив Перлін.

За інформацією начальника ГУ Нацполіції у Харківській області, з початку року поліцейські розкрили 7730 кримінальних злочинів, або кожен другий вчинений в області злочин, що на 13% більше ніж минулого року (6906).

Що зроблено:

  • з незаконного обігу вилучено 120 одиниць зброї, 8000 боєприпасів, розшукано 393 злочинців, які переховувались, 460 безвісти зниклих людей, повернули батькам 386 дітей;
  • розслідувано і направлено до суду 8103 кримінальних провадження (у минулому році 6493). Зокрема, розслідували 699 фактів привласнення майна, 556 виробництво в сфері службової діяльності, 56  — у земельній сфері, 37 фактів отримання неправомірної вигоди, утричі більше розслідувано злочинів, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, направлено до суду 439 адміністративних і майже 500 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення;
  • відкрито 211 кримінальних проваджень за фактами незаконної вирубки лісу (35 направлено до суду щодо 49 чоловік). Вилучено 1500 кубометрів деревини, 183 одиниці транспорту та технічного обладнання, яке використовували для вирубки лісу, накладено арешт на майно 4 мільйони гривень;
  • припинили діяльність 23 організованих угруповань (10 минулого року). Встановили 97 учасників угруповань, які вчинили 360 важких злочинів (розбійні напади, грабежі, крадіжки, шахрайство, вимагання, незаконний обіг наркотиків);
  • викрили понад 1000 фактів збуту наркотичних речовин, вилучили понад 90 кілограмів наркотичних і психотропних речовин.
     

Нагадаємо, сьогодні, 23 вересня, проходить сьома сесія Харківської обласної ради восьмого скликання. Подивитися сесію можна  тут.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області стало більше спроб суїциду серед неповнолітніх.У 2020 році четверо неповнолітніх у Харківській області покінчили життя самогубством, 34 — зробили спробу суїциду. У 2019 зареєстрували 12 самогубств і 24 спроби.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.