Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області розслідують понад 10 000 кримінальних проваджень щодо війни

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Більшість проваджень стосується порушення законів та звичаїв війни.

Правоохоронці розслідують бомбардування російськими окупантами Харківщини, вбивства, мародерство та зґвалтування.

У Харківській області відкрито понад 10 000 кримінальних проваджень за фактами скоєння воєнних злочинів та злочинів, пов'язаних з виправдовуванням збройної агресії Росії. Із них 98 % стосуються порушення законів та звичаїв війни. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

"Із вказаної кількості злочинів 7164 пов'язані з нападами чи бомбардуваннями будь-якими засобами цивільної інфраструктури, 87 — вбивствами, 315 — незаконним позбавленням волі, 1704 — мародерствами, 7 — зґвалтуваннями", — розповіли у прокуратурі.

Крім того, розслідуються кримінальні провадження за фактами загибелі 1682 мирних мешканців Харківщини та поранення — 2580. Установлено, що на цей час загинули 74 дитини, поранення отримали 200 дітей. 

Серед справ є ті, що стосуються повного або часткового руйнування майже 14 500 об'єктів. Із них 3291 об'єкт складають багатоповерхові будинки, 5410 — приватні житлові будинки, 356 — це заклади культури, 268 — заклади охорони здоров'я. Пошкодження внаслідок війни отримали також промислові підприємства, заклади освіти та спорту.

Двадцять проваджень відкриті щодо вивезення окупантами українського зерна та техніки, знищення майнових комплексів зернових терміналів, елеваторів та посівів зернових культур. 

Підозру за фактами вчинення воєнних злочинів та злочинів, пов'язаних з виправдовуванням російської збройної агресії отримали 80 людей, у тому числі 18 російських окупантів. Обвинувальні акти направили до суду щодо 51 людини, 36 із них уже отримали вирок.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області місія ООН задокументувала 34 випадки насильницького зникнення та затримання людей російськими окупантами й пов'язаними з ними озброєними групами під час окупації територій. Мешканців били, катували та ґвалтували.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.