Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області починають відключати боржників за комунальні послуги

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Постановою Кабміну з усіх боржників можна стягувати заборгованість від початку 2024 року.

У Первомайському попереджають, що планують відключати перші 17 квартир споживачів, які системно не платять за воду. На черзі — боржники за тепло.

Міський голова Первомайського Микола Бакшеєв анонсував перші від'єднання боржників.

"З метою недопущення повної зупинки водопостачання, водовідведення та теплової енергії в місті КП "Тепломережі" вимушене відновити роботу з припинення надання послуг  боржникам. У лютому через систематичну неоплату абонентами  за отримані послуги планується відключення від водопостачання 17 квартир. Зазначені споживачі будуть завчасно попереджені, а у разі непогашення заборгованості впродовж 30 днів будуть від’єднані від водопостачання", — повідомив Бакшеєв.

Комунальні послуги поновлять у цих квартирах тільки після повної сплати заборгованості, а також роботи по відключенню та підключенню до водопостачання. 

Окрім того, у Первомайському планують відключати боржників за тепло: на підприємстві проводять аудит та визначають під’їзди будинків, мешканці яких не сплачують за послугу.

"Теплопостачання під’їздів-боржників буде обмежене до погашення заборгованості", — .обіцяє Бакшеєв.

Нагадаємо, з початку 2024 року в Україні скасували заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів і пені та стягнення боргів із жителів за "комуналку". Відповідну постанову №1405 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг" від 29 грудня 2023 року підписав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Постанова опублікована на сайті Кабінету міністрів України. Пеню не будуть нараховувати тільки за борги, які виникли у зоні бойових дій або на ТОТ. 

У січні 2024 року  Ігор Терехов пообіцяв, що у місті не відключатимуть комунальні послуги боржникам. Це стосується не тільки міських комунальних підприємств, які надають послуги: КП "Жилкомсервіс", "Харківводоканал", "Міськліфт" та "Харківські теплові мережі".

У "Харківенергозбуті" повідомили, що інформація по боржниках розглядається та формується.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.