Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області підпалили поле

Фото: Гражданский воздушный патруль
Пожежа сталася у Дергачівському районі.

Через сильний вітер вогонь з поля перекинувся на очерети й ліс, була загроза загоряння житлових будинків.

25 липня увечері в селищі Прудянка (Дергачівський район) загорілася стерня. Вогонь перекинувся на очерети й охопив частину лісу. На місце пожежі вилітав літак. Про це повідомив KHARKIV Today начальник Департаменту авіації спеціального призначення громадської організації "Громадський повітряний патруль" Юрій Покусай.

"Тільки злетіли у Харкові, побачили стовп диму — півнеба. Далі підійшли безпосередньо до центру загоряння, побачили, що там працюють на полі. Судячи з усього, там випалена стерня (пшениця). Мабуть, місцеві жителі підпалили, а з поля (дуже сильний вітер був) перекинулося на очерети, — пояснив начальник Юрій Покусай.— Ми працювали в епіцентрі пожежі безпосередньо 15 хвилин".

пожар
Фото: Цивільний повітряний патруль

Вогонь став досягати житлових будинків, які знаходилися у ста метрах, але пожежники його стримали. Як зазначає начальник департаменту авіації "Цивільного повітряного патруля", пожежа сталася через паліїв, шкоди завдано великої — це життя птахів і тварин, знищені рослини.

"Якої шкоди екосистемі регіону завдано, це просто колосально. Само собою [палії — ред.], воно не саме загорілося. У нас тиждень тому був аналогічний виліт у Дергачівській район, так само підпалили стерню. Це постійний головний біль. З одного боку, хтось самовіддано захищає інтереси суспільства, держави і громади, а хтось своїми діями просто знищує все навколо", — говорить Юрій Покусай.

Поле належить фермеру. Ймовірно, пожежу спровокував хтось з його працівників, припускає начальник департаменту авіації "Цивільного повітряного патруля".

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області 22 липня вигоріли понад п'ять гектарів сухої трави, очерету, гілок, хвойної підстилки у лісах. Рятувальники 11 разів виїжджали на гасіння пожежі. За інформацією рятувальників, більшість пожеж сталася через легковажність жителів, які випалюють суху траву.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.