Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області перейменують заповідник, який до сих пір називається "російський"

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Рішення має ухвалити облрада.

Заказник носить російську назву 38 років.

У Харківській області хочуть перейменувати загальнозоологічний заказник місцевого значення "Російський Орчик". Заказнику пропонують дати назву — "Орчицький". Про це стало відомо з відповідного проєкту рішення Харківської обласної ради.

Заказник розташований у Зачепилівській громаді, має площу понад 10 гектарів. Розташований на землі державної власності — 413 гектарів належать Зміївському лісовому господарству та комунальної власності — ще 593 гектарами володіє Малоорчицький старостинський округ Зачепилівської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Краснограда придумали, чому місто не треба перейменовувати

Територію визначили як заказник ще у 1984 році. Депутати мають перейменувати заказник через вимоги закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Із пропозицією щодо перейменування звернулася Зачепилівська селищна рада.

"До Департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської обласної державної адміністрації надійшов лист Зачепилівської селищної ради із пропозицією змінити назву загальнозоологічного заказника місцевого значення "Російський Орчик" на загальнозоологічний заказник місцевого значення "Орчицький" з метою виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", — сказано у пояснювальній записці.

Як писав KHARKIV Today, у жовтні депутати Харківської обласної ради підтримали перейменування села Першотравневе у Затоку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.