Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області тепер буде своя Затока

Фото: KHARKIV Today.
Перейменування має затвердити Верховна Рада.

Депутати Харківської обласної ради підтримали перейменування села Першотравневе у Затоку.

Тепер топонім має за поданням Харківської облради затвердити Верховна Рада. Відповідне звернення прийняли сьогодні на засіданні депутати облради, за проголосували 85 депутатів. 

"Харківська обласна рада підтримала це перейменування і буде звертатися з клопотанням до Верховної ради щодо прийняття аналогічного рішення. Це село відноситься до Печенізької селищної територіальної громади Чугуївського району Харківської області", - повідомила депутат Харківської облради Галина Куц.

На Харківщині залишаються багато топонімів на честь першого травня. Усі вони мають бути декомунізовані. Але з четвертої спроби не вдалося перейменувати місто Первомайський: депутати саботують це рішення, хоча жителі Первомайського обрали нову назву, Добродар. Міський голова Первомайського спробує знову винести це питання на чергову сесію ради.

Як писав KHARKIV Today, Національна комісія зі стандартів державної мови улітку 2023 року рекомендувала змінити назви 122 міст, сіл і селищ зі слідами "радянщини" у Харківській області, а згодом у переліку залишила лише чверть від раніше запропонованих. Що треба перейменувати.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.