Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області перевищений другий показник для переходу до "червоної" зони

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Через два дні при перевищенні показників Харківська область може опинитися в "червоній" зоні.

Харківська область знаходиться в "помаранчевій" зоні епідемічної небезпеки, однак при перевищенні двох показників протягом трьох днів може перейти до "червоної".

Станом на 6 квітня в Харківській області перевищено показник для визначення регіонів зі значним поширенням коронавірусу. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування 5 квітня становив 20,5% при нормі менше або дорівнює 20%. Дані опубліковані на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Вперше цей показник зрівнявся з нормою 4 квітня. Відзначимо, перевищення коефіцієнта випадків інфікування протягом ще двох днів може стати причиною переведення Харківської області до "червоної" зони епідемічної небезпеки, оскільки другий показник — рівень госпіталізацій — стабільно тримається вище норми (більше 74%, коли норма становить менше або дорівнює 60 на 100 тисяч населення).

Відсоток від епідпорогу становить 122,2% (норма — менше або дорівнює 100%). Динаміка рівня госпіталізацій не перевищена і становить за три останні дні 8; 4,6 і 4,2% (має бути менше або дорівнює 50%). Норму не перейшов поки показник із завантаженості ліжок з киснем — 51,1; 53,2 і 53,9%, тоді як норма повинна складати менше або дорівнює 65%.

Однак міністр охорони здоров'я України Максим Степанов поки не називає Харківську область серед претендентів на "червону" зону. Найбільш напруженою вважає ситуацію в Києві, Хмельницькій, Миколаївській та Житомирській областях, іншим — Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській прогнозує вихід з "червоної" зони в найближчі дні. Водночас, Степанов говорить про те, що можливості медичної системи вичерпані.

"У медичних закладах перебувають понад 47 тисяч хворих. Ми максимально збільшили кількість ліжок з киснем до 67 тисяч — це максимум, збільшувати вже нікуди, оскільки інші хвороби не зникли", — пояснив Степанов.

Як писав KHARKIV Today, Харківська область потрапила до "помаранчевої" зони карантину 23 березня. Це відбулося вперше з моменту повернення України до адаптивного карантину — з початку березня. Тоді епідпоріг перейшов норму в 100% і склав 109,1%.

Нагадаємо, сьогодні "червоний" рівень епідемічної небезпеки запроваджено у восьми громадах Харківської області. 31 березня такий рівень встановили в шести громадах, 5 квітня — ще в двох.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.