Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області — надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Жителів закликають не провокувати пожежі.

Упродовж доби у Харківській області вигоріли 17 гектарів чагарників, сухостою та сміття.

З 15 до 17 вересня у Харківській області встановлено надзвичайний рівень пожежної небезпеки (п'ятий). Про це повідомили у Харківській обласній державній адміністрації з посиланням на Харківський гідрометцентр.

"Департамент цивільного захисту облдержадміністрації нагадує про заборону відвідування населенням хвойних лісових масивів і в'їзду до лісового фонду автотранспортних засобів, розпалювання вогнищ у лісопаркових зонах і закликає до суворого дотримання заходів пожежної безпеки", — відзначили в ХОДА.

Як повідомили у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області, за останню добу в регіоні сталося 29 пожеж. Горіли чагарники, суха трава, очерет і сміття на відкритих територіях. Загальна площа пожежі склала близько 17 гектарів.

"Переважна більшість пожеж сталася через необережне поводження з вогнем або навмисний підпал сухостою, а вітряна погода сприяла швидкому поширенню вогню", — підкреслили рятувальники.

Співробітники ДСНС нагадали: за випалювання сухої трави і листя передбачений штраф до 153 000 гривень, за підпал з важкими наслідками — п'ять років тюрми.

Як писав KHARKIV Today, у серпні у Харківській області спостерігалося різке збільшення пожеж в екосистемах. Рятувальники заявляли про продовження негативної тенденції. Наприклад, 30 серпня вогонь знищив понад 53 гектари сухостою.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.