Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області газові труби обстежує робот-пошуковик

Фото: "Харьковгаз"
Техніку доукомплектують і вона зможе визначати товщину стінки газової труби.

Робот-пошуковик М2 власної розробки "Харківгазу" обстежує важкодоступні газопроводи.

Техніку планують доукомплектувати. Роботом-пошукачем внутрішньо обстежують важкодоступні газопроводи, його модернізують і він зможе ще й визначати товщину стінки труби. Рівень зношеності труб газовикам покаже спеціальний ультразвуковий датчик, вбудований в робототехніку. Про це повідомили в "Харківгазі".

"Розробка і застосування робота дозволили заповнити порожню нішу в процесі обстеження газових мереж. Наявні в арсеналі "Харківгазу" відеозонди діагностують внутрішній стан газопроводів діаметром до 100 міліметрів. Протяжність траси газопроводу, яка перевіряється при одному запуску обмежується 150 метрами. Робот "Харківгазу" обстежує газопроводи діаметром від 100 і більше міліметрів. При одному запуску діагностується внутрішній стан труб, протяжністю близько 500 метрів в одну сторону",  —  пояснили газівники.

Вони розповіли, що робот М2 обладнаний відеокамерою, Wi-Fi модулем, посиленим акумулятором, світлом, його використовують переважно на зношених газопроводах, щоб точно визначити проблемні ділянки і попередити аварійні ситуації. На рахунку робототехніки продіагностовані ділянки мереж в зоні діяльності Мереф'янського, Зміївського, Дергачівського підрозділів компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Харківгаз" за один день втратив тисячі клієнтів

Фото: "Харьковгаз"
Фото: "Харківгаз"

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.