Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області декомунізували три ліцеї

Фото: Зміївська міськрада
Рішення ухвалили у Зміївській громаді.

У назвах ліцеїв позбулися імен радянських військових, проте в одній вирішили прибрати лише "героя".

9 листопада на сесії Зміївської міської ради ухвалили рішення про перейменування трьох закладів загальної середньої освіти, розташованих у місті Зміїв та селі Соколове. Перед винесенням питання на пленарне засідання міськрада провела громадське обговорення.

Що перейменували:

  • комунальний заклад "Зміївський ліцей №1 імені двічі героя Радянського союзу З. К. Слюсаренка" — на комунальний заклад "Зміївський ліцей №1",
  • комунальний заклад "Зміївський ліцей №2 імені льотчика-космонавта І. П. Волка" — на комунальний заклад "Зміївський ліцей №2",
  • комунальний заклад "Соколівський ліцей імені героя Радянського союзу Отакара Яроша" — на комунальний заклад "Соколівський ліцей імені Отакара Яроша".

Зазначимо, Захар Слюсаренко народився у 1907 році у Змієві, помер у віці 79 років у Києві. Радянський військовий, двічі герой Радянського союзу, генерал-лейтенант бронетанкових військ Збройних сил СРСР.

Ігор Волк також народився у Змієві, рік народження — 1937-й. Помер у січні 2017 року у Болгарії, йому було 79 років. Льотчик-космонавт, герой Радянського союзу.

Отакар Ярош народився у 1912 році в Австро-Угорщині (зараз Чехія), загинув біля села Соколове Харківської області 8 березня 1943 року.

з

Як писав KHARKIV Today, у січні 2023 року на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування 31 закладу загальної середньої освіти. Рішення передбачало, що у Харкові будуть школи початкової освіти, ліцеї та гімназії замість загальноосвітніх шкіл.

У червні перепрофілювали й перейменували ще 150 шкіл і ліцеїв міста, які є комунальними закладами. Це школи в усіх 9 районах міста. Також у назвах харківських шкіл прибрали прізвища радянських діячів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.