Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області через війну знизилася захворюваність на коронавірус

Показник летальності залишається високим.

У червні на коронавірус захворіли понад 100 жителів Харківської області, що у 15 разів менше тогорічного показника.

Рівень захворюваності на коронавірус у Харківській області знизився через війну — частина населення виїхала з регіону, ще частина проживає на тимчасово окупованих територіях та не мігрує. Крім того, на зниження захворюваності вплинуло те, що люди не мають можливості пройти тестування на коронавірус та звернутися до лікаря. Про це повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.

"Протягом останніх місяців через значне зменшення кількості випадків COVID-19 поширюються чутки що збудник SARS-CoV-2 зник. На жаль, це не так, воєнні дії не можуть знищити вірус, — зазначили у Центрі контролю. — У Харківській області, крім сезонного зменшення циркуляції вірусу, зниження захворюваності обумовлено активними воєнними діями (зменшення чисельності населення через міграцію за межі області та тимчасову окупацію 30% території області, обмеження можливості звернення за медичною допомогою та тестування на коронавірус SARS-CoV-2)".

За даними Центру контролю та профілактики хвороб, у червні (з 1 по 26 червня) цього року було підтверджено 107 випадків коронавірусу, тоді як за аналогічний період 2021 року — 1595. Із загальної кількості захворілих (107) 78,5% склали люди, що проживають у Харкові (84 людини).

Із районів області найбільше випадків у червні було зареєстровано у Красноградському районі — 8 та Харківському — 6. Серед захворілих переважають люди старшого віку — 65 років (34,6%) та люди у віці від 50 до 65 років (18,8%). Із 107 захворілих коронавірусом було 16 дітей (15%). Попри зниження рівня захворюваності, залишається високим рівень смертності.

"Хворі, як правило звертаються за медичною допомогою несвоєчасно, коли хвороба набуває важкого перебігу, що і обумовлює високий показник летальності — 9,3%  у червні (10 випадків) при середньому за весь час спостереження 2,3%", — зазначили у Центрі контролю та профілактики хвороб.

Як пояснили у Центрі контролю, за останній тиждень на коронавірус захворіли 32 людини, рівень захворюваності почав зростати. Це пояснюють збільшенням циркуляції коронавірусу. Підйом захворюваності прогнозують з кінця серпня.

Як писав KHARKIV Today, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство цифрової трансформації та Національна служба здоров'я України вирішили не видаляти з "Дії" цифровий сертификат про вакцинацію проти коронавірусу протягом 545 днів з дати щеплення (1,5 року). Щоб дата продовжилася, потрібно надіслати відповідний запит до "Дії".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.