Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 червня, 2021 - 10:46

У Харківській області через суд хочуть повернути пам'ятку археології

Прокуратура подала позов до суду.

Держгеокадастр незаконно віддав харків'янину землю, на якій розташована пам'ятка археології. Той продав ділянку, інший власник здав її в оренду сільськогосподарському підприємству.

Куп'янська окружна прокуратура подала позов до Шевченківського районного суду Харківської області, де вимагає повернути департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (представник держави) земельну ділянку площею два гектари, на якій розташована пам'ятка археології. Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

Слідчі встановили, що у 2017 році Головне управління Держгеокадастру в Харківській області без належного висновку органу виконавчої влади передало жителю Харкова у приватну власність для ведення сільського господарства земельну ділянку площею два гектари, розташовану за селами на території колишньої Сподобівської сільської ради Шевченківського району Харківської області.

"Поселенню Сподобівська Дуванка-2 надано статус пам'ятки археології місцевого значення указом Міністерства культури України від 27.03.2013 №228, воно відноситься до епохи бронзи II тисячоліття нашої ери і Салтівсько-Маяцької культури VIII – IX століть нашої ери", — пояснили у прокуратурі.

Після отримання відповідного дозволу від Держгеокадастру харків'янин продав ділянку іншій людині. Останній передав землю сільськогосподарському підприємству в оренду для обробки. Прокуратура подала позов, суд відкрив провадження.

Як писав KHARKIV Today, Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури до забудовника про відновлення пам'ятки архітектури на вулиці Гоголя, 2.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.