У Грозі відкрили меморіал на честь загиблих від російського "Іскандеру" людей
Кошти на меморіал збирали по усій Європі.
19 липня у селі Гроза Харківської області відкрили меморіал на місці розбитого Росією кафе у жовтні 2023 року. На цьому місці окупанти вбили 59 людей ракетним ударом під час поминок загиблого на війні односельця Андрія Козиря, — пише Суспільне Харків.
Валерій Козир втратив дочку, зятя та сватів. Нині виховує трьох онуків, які залишилися сиротами.
"Це надважливо. І радість, і горе — все разом перемішалося. Це пам’ять. Дякуємо добрим людям, що скинули гроші, поставили меморіал пам’яті. Ми підемо, діти будуть приходити. Тут дитячі гойдалки, крамниця. Як відкрили крамницю в перший день, то як було приємно для душі – незнайомі люди купили пачку печива, принесли й поклали на меморіал", — розповідає Валерій Козир.
Родичи загиблих вирішили створити пам’ятний знак: створили ескіз і знайшли благодійників, які підтримали фінансово, розповідає начальник Шевченківської військової адміністрації Сергій Старіков. Місцева адміністрація допомогла розчистити територію.
"Десь близько 300 тисяч коштує меморіал з його встановленням. Кошти збиралися з різних країн Європи благодійною організацією. Ми бачимо вияв співчуття й солідарності з боку різних народів до трагедії, яка відбулася 5 жовтня минулого року", — сказав Старіков.
За його словами, у селі Грозі проживає 250 людей.
"Життя триває. Після тих подій було прикладено чимало зусиль, щоб підтримати місцеве населення, родини загиблих. Були виділені кошти з місцевого та обласного бюджетів на підтримку. Були залучені багато волонтерських благодійних фондів", — говорить Сергій Старіков.
Як писав KHARKIV Today, російські військові вдарили "Іскандером" по Грозі удень 5 жовтня. Удар здійснили по кафе, де проходили поминки. Криміналісти ідентифікували усіх загиблих. Установлено, що під час обстрілу загинули 59 людей. Усі — цивільні мешканці, жителі села.
Співробітники Служби безпеки України встановили двох навідників на село Гроза. Ними виявилися двоє місцевих жителів — 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації перейшли на бік ворога, а потім втекли до Росії. Вони знаходяться на території Бєлгородської області.
Постраждалі від теракту у Грозі родини отримали понад 3,5 мільйонів гривень допомоги