У громаді на Харківщині перейменують залізничні зупинки
До Лозівської міської ради звернулася Південна та Придніпровська залізниці із проханням перейменувати чотири зупинні пункти.
Південна залізниця просить дати нову назву роз'їзду Гражданському, Придніпровська — 936-му, 939-му та 940 кілометрам. Комісія з питань упорядкування найменування вулиць Лозівської міськради обговорила питання щодо перейменування і запропонувала обрати назви, притаманні місцевості. Про це повідомили у Лозівській міській раді.
На засіданні комісії запропонували 936-му кілометру дати нову назву — "Марусів сад". Ця залізнична зупинка знаходиться неподалік п'ятого мікрорайону. На території, яка йде до цього мікрорайону, колись розташовувався фруктовий сад поміщика Маруса. Раніше у Лозівській громаді вже перейменували вулицю Комарова на вулицю Марусів сад.
"Лозівський історик Вячеслав Труш розповів, що за свідченнями місцевих людей, ще на початку 20 сторіччя на місцевості, що веде у бік 5 мікрорайону, знаходився панський фруктовий сад поміщика на прізвище Марус. На той час для багатьох лозівчан Марусів сад був знаковим містом. Це одна з небагатьох історичних назв, яка збереглася у Лозовій (на зразок Молдаванки), говорить Вячеслав Труш. Тому члени комісії запропонували зберегти її ще й у новому найменуванні залізничного зупинного пункту", — розповіли у Лозівсьскій міськраді.
Для 939-го кілометра пропонують обрати назва — "Дачний", 940 кілометр перейменувати у "Нестеліївку", роз'їзд Гражданський — у "Нове" (зупинка знаходиться біля селища Нове). Усі чотири запропоновані назви для залізничних зупинних пунктів відправлять Південній та Придніпровській залізницям на розгляд.
За інформацією міськради, наразі у Лозівській громаді вже перейменовано більше ніж 120 топонімів за цей рік. Нові назви стосуються історії громади, а також держави.
Як писав KHARKIV Today, у березні у застосунку "Дія" стартувало голосування за нову назву для "Південної залізниці". 17 березня голосування фінішувало. Більшість українців хочуть, аби Південна залізниця з центром у Харкові називалася Харківською. За це віддали 335 600 голосів.